Nové trendy v oblasti virtuální reality: od pokerových turnajů až po pohádky pro děti

Virtuální reality se stává stále oblíbenějším fenoménem a rok 2021 přináší nové trendy, jak tento zážitek ještě vylepšovat. Zavzpomínejme na začátky virtuální reality, kdy se jednalo o velmi nákladné zařízení, které mohly využívat jen zámožní nadšenci technologií. Tyto časy se nyní změnily a zájem o virtuální reality roste nejen u mladých lidí, ale i u starší generace.

Poker online jako herní zážitek

Virtuální realita otevírá dveře pro různé druhy her, pro které jsou přístupné neobvyklé a zcela nové formy her. Jednou z nich jsou pokerové turnaje v online prostředí, kdy se hráči mohou ocitnout v kasinu až ze svého pohodlí domova. Při pohybu v virtuální realitě se cítí hráč jako by viděl a slyšel vše okolo sebe.

Předškolní vzdělávání pomocí VR technologie

Jedním z dalších způsobů, jak virtuální realita ovlivňuje náš každodenní život, je využití ve vzdělávacích účelech. Například děti předškolního věku mohou využívat speciálních aplikací, které je naučí základy jazyka nebo matematiku formou zábavy v virtuální realitě.

VR jako nástroj pro relaxaci a meditaci

Virtuální realita může také pomoci klientům využívajícím profesionální terapeutické služby v oblasti relaxace a meditace. Virtuální prostředí může být nastaveno tak, aby klient pociťoval naprosté odstranění okolního světa a dovedlo ho do stavu hluboké relaxace a prostorového klidu.

Využití VR v luxury nemovitostech

Virtuální realita také nabízí nové inovativní způsoby, jak si prohlížet luxusní nemovitosti. Potenciální klient může navštívit virtuální prohlídku domu či bytu, aniž by fyzicky cestoval na danou lokalitu. Virtuální prohlídka umožňuje klientovi vidět každou místnost s různými úhly a porovnávat jednotlivé nemovitosti, aniž by musel opustit svůj dům.

Budu muset koupit novou technologii pro využití VR?

Pro většinu her a aplikací, které využívají virtuální realitu, je potřeba mít headset, který umožňuje vstup do této virtuální reality. V podstatě stačí zakoupit jednu z řady kompatibilních VR brýlí, jako je například Oculus Rift, HTC Vive nebo PlayStation VR.

Jaké jsou vyhlídky pro virtuální realitu v budoucnu?

Virtuální realita se stává stále významnějším fenoménem a odborníci předpovídají, že by mohla zaplnit prostor mezi větším zábavným průmyslem a vědecko-technickým průmyslem. Také se předpokládá, že virtuální realita má velký potenciál pro různé vědecké disciplíny a pomoci tak při vývoji nových technologií.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru