Celosvětová kuchyně: Co se ukrývá v indických kořeních?

V dnešní době se stává cestování čím dál populárnějším a turisté se rádi seznamují jak s místní kulturou a zvyky, tak i s místními pokrmy. Jednou z oblíbených zemí pro cestování a poznávání místních jídel je Indie. Indická kuchyně je úžasně pestrá a bohatá na různé koření, které ji dělá unikátní. V tomto článku se podíváme na to, co se ukrývá v indických kořeních a jaké jsou oblíbené indické pokrmy.

Indická koření

Indie je známá svými kořením a různými směsmi koření, které slouží jako základní ingredience pro mnoho tradičních jídel. Oblíbenými kořeními jsou kardamom, koriandr, římský kmín, kurkuma a skořice, které jsou v indické kuchyni používány velmi často. Kořenící směsi jsou také velice oblíbené a mezi nejznámnější patří curry, garam masala, tandoori směs a masala směs.

Oblíbené indické pokrmy

Indická kuchyně je velice pestrá a nabízí širokou skalici jídel. Oblíbené indické pokrmy jsou například:

  • Butter chicken – kuřecí maso připravené v másle, smetaně a rajčatové omáčce s dochucením kardamomem a skořicí
  • Tandoori chicken – kuřecí maso marinované v jogurtu, česneku, zázvoru a chilli koření pečené v tandoori troubě
  • Palak paneer – indická sýrová omáčka s špenátem a kari kořením
  • Chana masala – chuťově vyvážená směs fazolí, rajčat, cibule a koření, která se často podává s rýží nebo nan chlebem

Koření v indické medicíně

V indické medicíně se koření používá již tisíce let ke zlepšení zdraví a léčbě nemocí. Kurkuma se například používá k boji proti zánětům, gynekologickým problémům a rakovině. Kardamom pomáhá s trávením a čištěním dýchacích cest. Římský kmín pomáhá snižovat krevní tlak a také zlepšuje trávení.

Je indická kuchyně vhodná pro vegetariány?

Ano, indická kuchyně nabízí velké množství vegetariánských pokrmů. Oblíbeným vegetariánským jídlem je například dal makhani, což je směs čočky a fazolí v krémové omáčce s kořením. Dále je populární také sabzi masala, což je zeleninová směs v kořeněné rajčatové omáčce.

Jaký je nejlepší způsob, jak si vychutnat indickou kuchyni?

Nejlepší způsob, jak si vychutnat indickou kuchyni, je navštívit některou z indických restaurací, kde si můžete vychutnat různé tradiční pokrmy v autentickém prostředí. Pokud však nechcete chodit do restaurace, můžete si tuto chuťovou zkušenost přivést domů a udělat si oblíbené jídlo z indické kuchyně.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru