8 tipů, jak ušetřit na dovolené

Většina z nás touží po dobře strávené dovolené, ale ne každý si ji může dovolit. Nezoufejte však, existuje několik způsobů, jak ušetřit na dovolené a přesto si ji užít. Zde je několik tipů, jak si zpříjemnit cestování a přitom minimalizovat náklady.

Přizpůsobte si termín cesty

Některé destinace jsou mnohem levnější v určitých měsících, než v jiných. Za tuto sníženou cenu můžete jet do exotických zemí s menším rozpočtem. V mnoha zemích mimo Evropu si zároveň můžete najít low-budget ubytování.

Cestujte s přáteli

Pokud plánujete dovolenou s více lidmi, můžete ušetřit na ubytování a nájmu auta. Tyto náklady se totiž rozdělí mezi všechny účastníky cesty. Navíc zábava s přáteli v zahraničí je vždy lepší.

Vyberte si méně turistické destinace

Nejdražší turistické destinace jsou přetížené davy turistů, což mimo jiné způsobuje i zdražení ceny ubytování, dopravy a turistických atrakcí. Cestou do méně turisticky navštěvovaných zemí můžete ušetřit několik desítek procent.

Nabídněte se jako dobrovolník

Cestování jako dobrovolník je jedinečný způsob, jak si užít zahraničí a zároveň pomoci lidem v nouzi. Mnoho organizací hledá dobrovolníky, kteří chtějí pomoci chránit hrozící vymření živočišných druhů, zlepšovat vzdělávání a rozvíjet komunity v rozvojových zemích. Cestování jako dobrovolník může být velmi levné či dokonce zdarma.

Srovnávejte ceny

Nikdy nekupujte první nabídku, kterou vidíte. Srovnávání cen je nutností pro každého, kdo nechce platit víc než je nutné. Hledání cenově dostupných nabídek a levných letenek může být otravné, ale často se vyplatí koukat na vícero stránek.

Jezte levnější jídlo

Výlety do restaurací mohou být velmi drahé, zvlášť v cizině. Pokud si chcete ušetřit nějaké peníze, zkuste se stravovat jako místní, na trzích nebo vařit v bytě, pokud to umožňuje ubytování. Pokud už si chcete dopřát návštěvu restaurace nebo kavárny, hledejte nové aplikace a weby, které nabízejí slevy.

Používejte veřejnou dopravu

Cestování taxi nebo pronajatým autem může být velmi drahé. Použití veřejné dopravy v mnoha městech je mnohem levnější a bezpečnější. Pokud navíc potřebujete cestovat do více míst, může se vám vyplatit zakoupit si turistický lístek na více dní.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru