Objevte kouzlo francouzského Bordeaux

Francie je země, která očaruje každého svou kulturou, historií, kulinářskými specialitami a samozřejmě víny. Mezi nejznámější a nejoblíbenější francouzská vína patří vína z Bordeaux, která si získala srdce a chuťové buňky milionů milovníků vína po celém světě.

Geografie a historie Bordeaux

Bordeaux je hlavní město departementu Gironde, které se nachází v jihozápadní části Francie. Město je také hlavním městem regionu Nouvelle-Aquitaine. Obrovské vinice se nacházejí po celé oblasti a zahrnují okolí měst Paulliac, Saint-Julien, Saint-Estèphe, Margaux a Pomerol. Časová stopa vinohradnictví v Bordeaux se datuje až do římské éry, kdy se zde pěstovalo víno pro export do Říma, ale skutečný rozmach vinohradnictví v oblasti se datuje až do 12. století, kdy byly založeny první vinice nacházející se na levém břehu řeky Garonne.

Jaká vína najdete v Bordeaux?

V Bordeaux se pěstuje celá řada odrůd vína, jako jsou Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc, Petit Verdot a Malbec. Vína z Bordeaux se obvykle prodávají s označením AOC (Appellation d’Origine Contrôlée), což znamená “kontrolované označení původu”. Vína se rozdělují do tří kategorií – červená, bílá a sladká. Nejznámější a nejpopulárnější jsou samozřejmě červená vína.

Navštivte Bordeaux a okolí

Navštívit Bordeaux je k nezaplacení a doporučuje se každý milovník vína. Možnosti jsou neomezené – ochutnávky vína v místních vinárnách, procházky po vinicích, návštěva muzeí, nebo procházka uličkami města s historickou architekturou. Kromě toho vás Bordeaux okouzlí i svými památkami, zahrnujícími katedrálu Saint-André, Muzeum výtvarných umění a budovami na Quai des Chartrons, která odkazují na obchod, jenž v 18. a 19. století pomáhal stavět bohatství Bordeaux.

Jaké jsou nejlepší ročníky vína Bordeaux?

Pro milovníky vína z Bordeaux je důležité vzpomenout některé z nejlepších ročníků, které si získaly rekordní prodeje, například ročníky 1982, 1990, 2000, 2005 nebo 2015. Tyto ročníky se vyznačují nejen dokonalou rovnováhou třídy a elegance, ale také dlouhou životností. nicméně, není nutné se příliš starat o ročníky, pokud víno z vašeho oblíbeného vinicového pole bylo skliděno s péčí a úctou.

Jaké jsou nejlepší gastronomické zážitky v Bordeaux?

Bordeaux nabízí řadu míst, kde si můžete užít nejen víno, ale také vynikající a nezapomenutelné gastronomické zážitky. Mezi nejlepší patří samozřejmě jídla z mořských plodů, jako je krevety a ústřice, ale také to nebude překvapením, že se nachází mnoho restaurací, které nabízejí špičková jídla a vína za velmi přiměřené ceny.

Jak se do Bordeaux dostat?

Bordeaux má velkou infrastrukturu a může být navštíven vlakem, autobusem nebo letecky. Existuje také řada bezplatných parkovišť v blízkosti města, pokud se rozhodnete pro vlastní dopravu. Můžete také navštívit stovky vinařských oblastí, které se nacházejí v okolí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru