České hory: Projděte se s námi po krásném Pradědu

Praděd jako přírodní rezervace

Praděd, který se nachází v Hrubém Jeseníku, patří k nejvyšším horám na území České republiky a zároveň je i nejvyšším vrcholem tohoto pohoří. Praděd je součástí stejnojmenného přírodního parku a díky své jedinečné flóře a fauně je také přírodní rezervací. Tento vrchol je známý také díky své dominantní televizní věži, která se nachází na vrcholu.

Hory s historickou hodnotou

Praděd má také historickou hodnotu, byl totiž na území dnešního Česka místem přesunu různých armád v minulosti. Jedním z důležitých zápasů se odehrál právě zde v roce 1866, a to bitva u Horského Kamení.

Nejkrásnější turistické stezky v okolí Pradědu

Praděd se těší oblibě mezi turisty, kteří sem přicházejí za krásnými pohledy na okolní krajinu. Kromě výhledů nabízí Praděd také mnoho zajímavých turistických cest. Mezi nejznámější stezky patří turistická trasa z Ovčárny, která vede až na vrchol Pradědu. Pro tuto trasu je zapotřebí dobrá kondice, ale zároveň se budete moci těšit na krásné výhledy na krajinu. Další populární trasou je cesta z Karlovy Studánky, která začíná u pramene Bílé Opavy a vede až k vrcholu Pradědu.

Praděd

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru