Zelené srdce Evropy – Národní park Šumava

Šumava je jedním z nejvýznamnějších národních parků nejen v České republice, ale i v celé Evropě. Její území o rozloze více než 200 tisíc hektarů sahá až k hranicím s Bavorskem a Rakouskem. Návštěvníci sem přijíždějí hlavně za tou největší šumavskou sympatií – za romantickou divokou přírodou, horskými jezery, divokou zvěří a nedotčenými lesy.

Hory v zimě

V zimě přivádí Šumava k turistickým aktivitám všechny, co milují zasněžené kraje. Když napadne sníh, turisté se okamžitě vydávají na turistické trasy a zasněžené výlety s lyžemi či sáňkami. Milovníci extrémních sportů přijdou na své v nově zrekonstruovaném skiareálu Šumava – Špicák, který nabízí výlety pro lyžařské nadšence i snowboardisty.

Léto a podzim

Na podzim a v pozdním létě najdete na Šumavě krásné barvy. Listí stromů nabírá krásně zbarvené odstíny a příroda tuto krásu dokonale reflektuje. Na Šumavě můžete sbírat houby a borůvky nebo se vydat na výlet okolo nádherných horských jezer, jako je Čertovo jezero, Plešné, nebo Prášilské jezero. Turisty lákají pestré stezky a cyklotrasy v přírodních krajinných a chráněných oblastech.

Tajemství pod hladinou

Pod hladinou šumavských jezer se skrývají tajemství, která lákají potápěče. Jedním z nich je největší šumavské jezero Lipno, které měří až 44 km2. Pod hladinou se nacházejí zbytky potopených obcí, silnic či lesů. Zážitek z potápění na Šumavě je tak jedním z nejzajímavějších v zemi.

Ochutnávky pro gurmány

Kromě neopakovatelné krásy Šumava láká také nevšedními gurmánskými zážitky. Oblíbené jsou zde například legendarické šumavské kachenky nebo vynikající dadelské kynuté knedlíky. Pokud máte rádi nevšední zážitky, zahněte si na vysokohorský statek, kde můžete ochutnat nejen místní sýry a klobásy, ale také Šumavský medvědí likér.

Fotografické příležitosti

Se svou neopakovatelnou přírodou nabízí Šumava dokonalé prostředí pro focení všeho druhu. Očí mají co pozorovat nejen fotografči z přírodních věd, ale také módní a reklamní fotografové. Když se k tomu přidají romantické západ slunce a tiché jezerní hladiny, mohou vzniknout dokonalé fotografické snímky, které vystihnou krásu a půvab Šumavy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru