Tipy na autovýlet – objevte krásy okolí vlastním vozem!

Kam vyrazit na výlet s autem?

Autovýlet může být zajímavý i ve vašem okolí! Pokud nechcete jet hodiny autem, hledejte zajímavosti přímo v okolí svého bydliště. Třeba jste nikdy neprojeli těmi malými městečky, které stojí jen pár kilometrů od vašeho domu. Tento způsob výletu má tu výhodu, že nemusíte řešit ani ubytování, ani restaurace, prostě si vezmete svačinku s sebou a jezdíte, kam vás cesta zavede. Pokud však chcete objet větší kus cesty, zajížďky okolo míst, kam by se turisté obvykle nevydali, mohou být skvělou inspirací. Objevíte skrytá místa, která vám ještě dnes budou připomínat tenhle krásný den.

Nezapomeňte na základní úpravy auta!

Pokud se rozhodnete pro delší cestu, měli byste se také postarat o základní úpravy auta, aby nedošlo ke zbytečným komplikacím na cestě. Především byste měli zkontrolovat stav brzd, oleje, pneumatik a baterie. Nic není horšího, než když se vám uprostřed cesty něco porouchá, co by se dalo předem odhalit a vyřešit. Navíc v případě selhání techniky může dojít k nehodě, takže to raději nezanedbávejte.

Plánujte cestu předem a ušetřete čas

Doporučujeme si dopředu naplánovat trasu výletu a připravit si seznam zajímavých míst na cestě. Pomůže vám to ušetřit čas a zamezit tak situacím, kdy se ocitnete někde, kde byste nemuseli chtít. S plánováním trasy pomohou mapy a aplikace jako Google Maps, nebo Mapy.cz. Pokud se vydáte na nějakou zajímavou vzdálenost, můžete zvážit i možnost rozdělit trasu na více dní a prohlédnout si tak více míst.

Připravte si dobré jídlo a pití

Ať už se vydáte na malý výlet, nebo na dlouhou cestu, nezapomeňte si připravit dobré jídlo a pití. Můžete si s sebou vzít čerstvý chléb, sýr, uzeniny, ovoce, zeleninu, sušenky a další drobnosti. Doma si můžete namíchat ochucenou vodu nebo domácí ledový čaj. Pokud máte možnost, můžete si přibalit i malou plechovku s grilovaným masem a po cestě si najít nějaké hezké místo na piknik.

autovylet

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru