Jak funguje LED osvětlení ve vašem smartphonu

Úvod

Do bažinaté černé vody hlubin našich kapes padlo zbytečně mnoho chytrých telefonů. Dnes už se ale však jedná o nutnost. Stačí pohled na ceduli s nabíjecím kabelem těsně před odjezdem na cestu a vzpomenout si, že telefon načtený není. Dlouho jsme si snad ani neuvědomovali, jak velkou roli v celé téhle maličkosti hraje LED osvětlení. Nyní se na to ale podíváme podrobněji.

Funkce LED diod v telefonu

Začneme tím, že si naznačíme, co je to LED osvětlení. Light Emitting Diode neboli LED dioda je polovodičový prvek, který při průchodu elektrickým proudem produkuje světlo. V případě telefonu je tomu tak u LED osvětlení diodové bleskovky, které jsou umístěny na zadní straně telefonu. Ty se aktivují v momentě, kdy je zapotřebí přisvítit scénu a zachovat vynikající kvalitu snímku.

Dalším důležitým úkolem LED osvětlení je zajištění zobrazení informací pomocí notifikační diody a osvětlení klávesnice. Bez ní bychom byli neustále nuceni k odemykání telefonu z důvodu zkontrolování zprávy či emailu.

Výhody LED osvětlení

Hlavní výhodou LED osvětlení je velmi nízká spotřeba energie. Díky tomu se zvyšuje výdrž baterie telefonu, což je rozhodující přístup pro uživatele, kteří chtějí mít svůj telefon vždy připraven. Navíc LED diody neprodukují teplo, což opět chrání baterii před nadměrným zahřátím.

Další výhodou je výrazné zjednodušení designu telefonu. LED diody jsou velmi malé a tenké, což zásadně ovlivňuje vnější vzhled telefonu. Díky tomu jsou telefony dnes tak tenké a lehké.

Závěr

Celkově lze říci, že LED osvětlení hraje v telefonu velmi důležitou roli. Bez něj bychom neměli telefon plně funkční a nebylo by možné využívat některé z jeho nejdůležitějších funkcí. Výroba chytrých telefonů bez LED osvětlení by nepochybně byla nejen nelogická, ale i nepraktická.

LED Smartphone
#LED #smartphone #notifikace #baterie #design

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru