Ochutnejte exotickou kuchyni: Thajsko

Thajská kuchyně je známá svými ostrými a aromatickými jídly, která kombinují sladké, kyselé, pikantní a slané chutě. Pokud máte rádi exotická jídla plná vůní až do posledního sousta, pak je thajská kuchyně tím pravým pro vás.

Thajské curry

Jedním z nejoblíbenějších a nejznámějších jídel je thajské curry. Thajská curry jsou tvořena směsí různých koření, jako je zázvor, citronová tráva, česnek, kurkuma a chilli papričky. Nejoblíbenější druhy curry jsou zelené, červené a žluté curry. Ty se pak podávají s rýží nebo rýžovými nudlemi.

Pad Thai

Dalším oblíbeným thajským jídlem je Pad Thai, což jsou smažené rýžové nudle s vajíčkem, krevetami, fazolkovými klíčky a arašídy. Pad Thai je oblíbenou uličním jídlem a jeho chuť je nasládlá a mírně pikantní.

Tom Yum

Tom Yum je slavná thajská polévka s krevetami, houbami, citronovou trávou, galangalem a chilli papričkami. Tato polévka je plná vůní a chutí a patří mezi nejznámější thajská jídla. Tom Yum se podává s rýží nebo jako samostatné jídlo.

Mango sticky rice

Jako dezert se často podává Mango sticky rice, což je jemná sladká rýže s nakrájeným mangem a kokosovým mlékem. Toto jídlo je oblíbené pro svou sladkokyselou chuť a je ideálním závěrem thajského jídla.

Thajské ovoce

V Thajsku je také velká paleta exotického ovoce, jako jsou mango, ananas, kokos, papája nebo durian. Thajské ovoce je sladké, šťavnaté a plné chutí. Není lepšího způsobu, jak osvěžit své chuťové buňky než ochutnat čerstvé exotické ovoce přímo z trhu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru