Safari: Nejlepší safari do Botswany

Představení

Pokud hledáte nevšední zážitky a toužíte po naprosté divočině, pak je Botswana tou nejlepší volbou. Tento nejvíce suchozemský stát na africkém kontinentu představuje ideální místo pro safari. Země disponuje jedním z největších počtů divokých zvířat na světě, ať už jde o slony, levharti, nosorožce, buvoly, jehněčky nebo antilopy. V Botswaně můžete zažít jedinečnou přírodu a pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Botswana

Botswana je země většinou tvořená rovinami a pouštěmi. Žije zde více jak 2 miliony lidí, kteří se mohou pyšnit tím, že žijí v jedné z nejstabilnějších ekonomik v Africe. Hlavním městem státu je Gaborone. Země je prostoupena členitými řekami, slánami a mokřady, kde vyvíjí svůj život bohatá fauna afrických savan. Botswana je napříč celým kontinentem považovaná za ukázkovou demokracii.

Nacionalní parky

Botswana je domovem mnoha přírodních rezervací, z toho pět jich patří mezi národní parky, které jsou známé po celém světě pro svou ojedinělost a diverzitu. Mezi nejznámější a nejprestižnější se řadí Moremi game reserve, Khutse game reserve nebo Chobe National Park. Všechny tyto parky jsou obklopeny velkou koncentrací divokých zvířat, které zde můžete pozorovat v blízkosti.

Závěr

Botswana nabízí ideální podmínky pro ty, kteří hledají unikátní zážitky z safari. Země nabízí mnoho možností k objevování a prozkoumávání jejího nenarušeného prostředí a vulkanické krajiny. Vstupte do světa velkých divokých zvířat a poznejte krásnou Botswanu.

Botswana

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru