Nejlepší recepty na letní grilování

Článek o nejlepších receptech na letní grilování

Letní období je ideální na grilování venku s přáteli a rodinou. Pokud hledáte inspiraci na recepty, které oslní vaše chuťové buňky, pak jste na správném místě!

Grilované krevety s citronovým másla

Grilované krevety s chutným citronovým máslem jsou skvělým lehkým jídlem pro letní večery. Stačí krevety marinovat v citronovém oleji a následně je na grilu krátce opéct. Podávejte s bylinkovým pečivem a zeleninovým salátem.

Grilované zeleninové mix na rožni

Pro vegetariány a milovníky zeleniny je ideální grilovaný zeleninový mix na rožni. Do mixu můžete použít různé druhy zeleniny jako papriku, cibuli, cuketu či lilky. Stačí je nakrájet na menší kousky, propíchnout na rožni a na grilu je krátce upéct. Podávejte s česnekovým dipem.

Bazalkové palačinky s grilovaným brokolicovým pestem

Kombinace sladkých bazalkových palačinek s pikantním grilovaným brokolicovým pestem vytvoří perfektní chuťový zážitek. Palačinky opečte na pánvi a následně je pokápněte pestem z grilované brokolice, semínek a olivového oleje. Podávejte s rajčaty a avokadem.

Grilovaný ananas s medem a skořicí

Jako dezert nebo svačinu na grilu můžete připravit grilovaný ananas s medem a skořicí. Ananas nakrájejte na plátky, pokapejte medem a posypte skořicí. Nechte chvíli grilovat a podávejte s vanilkovým zmrzlinou nebo zakysanou smetanou.

Ochutnali jste některý z těchto receptů? Co je vaše oblíbené jídlo na grilu? Dejte nám vědět!

Přejít nahoru