Jaké vám připraví vánoční opečené kuře nejlepší chuť?

Vánoční opečené kuře je jednou z nejoblíbenějších tradičních vánočních specialit. V tomto článku se podíváme na to, jak připravit opečené kuře tak, aby bylo šťavnaté, křupavé a plné chuti. Zjistíme, jaké ingredience a koření použít, jak dlouho kuře péct a jaké přílohy k němu servírovat.

Ingredience a koření

Pro přípravu opečeného kuřete budete potřebovat mladé kuře, olej, sůl a pepř. Doporučuje se přidat také citronovou šťávu a několik stroužků česneku pro větší chuťovou výraznost. Co se týče koření, můžete si vybrat z různých možností – od klasického dochucování majoránkou po exotičtější varianty s kari a kurkumou.

Příprava a pečení

Kuře je nejlepší nechat v marinádě přes noc, aby se mohlo dostatečně prokvasit. Marináda by měla obsahovat olej, sůl, pepř, citronovou šťávu a česnek. Poté kuře opláchněte pod tekoucí vodou a důkladně osušte. Můžete ho také naplnit citronovými plátky a česnekem, což napomůže při pečení udržet maso šťavnaté.

Před pečením troubu předehřejte na 200 stupňů Celsius. Na plech s vysokým okrajem vložte kuře a pečte ho asi hodinu a půl, nebo dokud není maso uvnitř dostatečně propečené. Pravidelně ho polévejte vlastní šťávou z pečení, aby zůstalo šťavnaté a křupavé.

Servírování a přílohy

Hotové opečené kuře můžete podávat s různými přílohami. Jednou z tradičních variant je bramborový salát a kyselé okurky. Další možností jsou různé druhy pečených brambor, smažená cibulka nebo zeleninové saláty. Záleží na vašich preferencích a chuti.

Vaše vánoční opečené kuře by mělo mít lahodnou chuť a být šťavnaté. Pokud byste se však rádi poradili s některými konkrétními problémy, předkládáme vám několik častých otázek a odpovědí:

Proč je kuře suché? Kuře může být suché z několika důvodů – buď jste ho přepekli, nebo jste při pečení nedostatečně polévali šťávou z pečení. Důležité je také nepřidávat olej do pekáčku, aby se kuře nepřepékalo.

Proč je kůže kuřete málo křupavá? Pokud vám kůže kuřete nechutná křupavá, může to být způsobeno tím, že jste ho před pečením nedostatečně osušili nebo že jste při pečení nedostatečně polévali šťávou. Pokud chcete kůži opravdu křupavou, můžete ji nakonec pár minut opečovat při vyšší teplotě.

Kolikrát během pečení kuře polévat? Kuře byste měli polévat přibližně každých 15-20 minut. Pokud máte pocit, že se maso příliš vysušuje, můžete je polévat častěji.

Co dělat s výpekem? Výpek z pečení můžete přidat do omáčky nebo ho použít na polévku. Má lahodnou chuť a dodá jí zvýrazněnou aroma.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru