Jak jsem nechal zlikvidovat své ojeté auto

Po 10 letech provozu se na mém vozidle začaly projevovat známky opotřebení. Motor již neměl takový tah, objevovalo se více poruch a i na karoserii se začaly tvořit první rzi. Rozhodl jsem se, že je čas toto auto nahradit novým.

Nejprve jsem zkoušel vůz prodat přes inzeráty. Bohužel zájem nebyl velký, vzhledem k vyššímu stáří a najetým kilometrům. Navíc je nutné vůz převést na nového majitele a to je další papírování.

Nakonec jsem se tedy rozhodl pro likvidaci auta. Vyhledal jsem na internetu firmy, které odkupují ojetá auta na likvidaci. Oslovil jsem společnost zahotove.cz. Telefonicky mi operátor na základě parametrů mého vozu sdělil předběžnou výkupní cenu.

Druhý den ráno kolem 9. hodiny pro vůz přijel pracovník firmy. Auto si pečlivě prohlédl, zhodnotil jeho stav a po konzultaci se mnou stanovil finální částku za odkup. Jelikož mě cena vyhovovala, sepisovali jsme kupní smlouvu.

Poté, co jsem smlouvu podepsal, mi pracovník ihned vyplatil dohodnutou částku v hotovosti. Následně vůz naložil a odvezl k ekologické likvidaci. Já jsem ještě obdržel potvrzení o likvidaci vozu.

Celý proces trval asi 20 minut a pro mě to bylo velmi pohodlné a rychlé řešení. Nemusel jsem auto nikam složitě vozit ani řešit administrativu. Zbavil jsem se starého vozu a ještě jsem získal finance na pořízení novějšího modelu. Takže za mne, pokud budete potřebovat prodej auta na náhradní díly, volba je jasná.

Při výkupu ojetého vozu za hotové na likvidaci je dobré dát si pozor na následující:

  • Serióznost firmy – před výběrem firmy prověřte reference, zkušenosti, recenze. Vyhněte se podezřele nízkým cenám. Zlikvidovat auto něco stojí.
  • Kontrola vozidla – při prohlídce trvejte na pečlivé kontrole všech částí vozu, aby cena odpovídala skutečnému stavu.
  • Sjednaná cena – nenechte se tlačit do snížení ceny, trvejte na částce sjednané předem telefonicky nebo v nabídce.
  • Platební podmínky – cena by měla být vyplacena v hotovosti ihned při předání vozu, nic neplaťte předem.
  • Kupní smlouva – před předáním vozu požadujte sepsání kupní smlouvy se všemi náležitostmi.
  • Odhlášení vozu – přesvědčte se, že firma zařídí odhlášení vozu z registru vozidel.
  • Protokol o likvidaci – vyžadujte vystavení protokolu, že vůz převzala k ekologické likvidaci.

Pokud budete při výkupu obezřetní a nenecháte se utáhnout do pochybné transakce, můžete proces likvidace vozu zvládnout bez problémů. Buďte informovaní a hajte svá práva.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru