Jak se chovat na silnicích během deště

Nezapomeňte na bezpečnost

Když začně pršet, silnice se stávají kluzkými a viditelnost se snižuje. Proto je důležité jet opatrně a dodržovat bezpečné odstupy. Pokud máte nové pneumatiky, mohou vám pomoci minimalizovat riziko aquaplaningu a snížit brzdnou dráhu, ale to neznamená, že nemusíte jet pomalu. Pokud váš automobil bezpečnostní vybavení nemá, neváhejte na něj investovat.

Buďte vidět

Deštivé počasí ztěžuje viditelnost, nejlépe proto použijte při jízdě zapnutá světla. Pokud je rozmazané okno a hůř vidíte, použijte stěrače, když je nutné, použijte také světla. Pokud řídíte zrcátko, pravidelně ho čistěte, aby vám neproblémovilo mimo jiné celkovou viditelnost. Zkrátka a dobře – buďte co nejviditelnější.

Vyhněte se běžné chybě

Během deště si mnozí řidiči myslí, že se s vodou na cestě mohou vypořádat stejným způsobem, jako s rovnou a suchou silnicí. To však není pravda. Někteří řidiči si myslí, že na mokré silnici mohou brzdit zcela bezpečně, i když jedou rychle. To však bohužel není tak. Problém je v tom, že mokrá silnice poskytuje méně gripu, a tak se mnoho řidičů při špatném brzdění dostane do smyku nebo nedokážou zastavit včas.

Nedělejte to

Při velkém dešti není vůbec dobré jet a nést v sobě riziko. Pokud se na silnici snažíte zastavit na nerafinovaném povrchu, mějte na paměti, že hrozí akutní nebezpečí vodních příkopů a kalů, protože na takových místech je těžké udržet kontrolu nad vozidlem.

Ochrana vozidla

Poslední, ale nejdůležitější tip je: Když je deštivé počasí, pamatujte na své vozidlo. Okamžitě po jízdě je třeba odstranit z povrchu vozidla vodu. Nejenže to pomůže zabránit korodování a erozi, ale také to může pomoci udržet vysokou kvalitu lakovaného povrchu vozidla.

deštivá cesta

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru