Co by se stalo, kdyby Hitler vyhrál válku?

Alternativní historie je fascinující oblastí, která nás nutí přemýšlet nad tím, jak by se naše současnost mohla lišit, kdyby se některé klíčové události v minulosti odehrály jinak. Jednou z nezaměnitelných částí moderního světa je druhá světová válka, a proto se budeme v tomto článku zabývat myšlenkou “co by se stalo, kdyby Hitler vyhrál válku?”.

Co by se následně stalo?

V prvních letech po vítězství by byla Evropa rozdělena mezi Němce a jejich spojence. Německá ekonomika by se stala neustále větší, protože by dostala přístup ke zdrojům východní Evropy.

Jedním z efektů by byla větší kontrola nad Evropou a obrovské investice a projekty, které by zahrnovaly přistoupení dalších zemí k Německu jako satelitů, což by zahrnovalo většinu západní Evropy, Severní Afriky a Blízkého východu.

Německo by vytvořilo armádu, která by byla řádově větší než jakákoli jiná v dějinách, což by umožnilo řízení větších misí. Mělo by se za to, že by se jim podařilo vyvinout nové zbraně a technologie.

Jak by se však svět dlouhodobě změnil?

Na dlouhodobé úrovni by se mohlo Německo a jeho spojenci potýkat s problémy podobnými těm, se kterými se Sovětský svaz potýkal během zimní války. To znamená, že by se mohli potýkat s teritorialními konflikty a osvobozeneckými hnutími.

Je také pravděpodobné, že by německá vláda zavedla další restriktivní opatření ke kontrole obyvatelstva v některých oblastech. Tyto kroky by zahrnovaly podobné politiky, které byly prováděny v Sovětském svazu v rámci Operace Barbarossa.

Co by se stalo s holokaustem?

Jedním z nejhorších efektů nacistického vítězství by bylo, že by se tento režim stal průmyslovým zločinem proti lidstvu. Německý režim by si nejspíše ponechal nacistickou ideologii, a proto by se pravděpodobně pokračovalo v tisících genocid a segregaci na základě rasy.

Jak by se však nakonec vyvinula tato situace, lze jen těžko odhadnout. Bylo by však velmi pravděpodobné, že by to vedlo k vnitřním neshodám v rámci evropských zemí, které by patřily k německé říši.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru