Co by se stalo, kdyby nebyl vynalezen internet?

Internet se stal nedílnou součástí našich životů a neumíme si ho již představit jinak. Ale co kdyby se internet nikdy nevynalezl a komunikovali bychom stále klasickými způsoby? Jak by to ovlivnilo naše životy?

E-komunikace

Bez internetu bychom zůstali věrní klasické poště. S elektronickou poštou by to ale nebylo tak jednoduché a rychlé. Komunikace by se výrazně oddálila. S velkou pravděpodobností by byl i větší vývoj faxů a telefonních hovorů na dálku. E-learning by byl nemožný, což by mělo velký dopad na vzdělání a možnosti pracovního trhu.

Zábava

Každý, kdo má rád filmy nebo hudbu, by musel navštěvovat klasické obchody s CD a DVD. Hry na konzolích by si získaly ještě větší popularitu, byť by se staly extrémně drahými. Online zábavní platformy by neexistovaly, takže bychom neviděli streamování her nebo koncertů.

Zpravodajství

Internet má rozhodující vliv na zpravodajství. Bez něj bychom byli odkázáni na klasickou tiskovou média a televize, která nabízejí faktický a zkreslený pohled na svět. Zpravodajské servery by byly větším plátkem než v tuto chvíli, jelikož lidé by měli méně zdrojů k informacím.

Práce a podnikání

Rozvoj internetu měl obrovský vliv na práci a podnikání. Bez internetu by bylo velmi obtížné provozovat online obchody a služby. Velká část pracovního trhu by byla dostupná pouze lidem, kteří mohou dojíždět do zaměstnání. Práce z domova by nebyla vůbec možná. Zde platí, že by se digitální svět opravdu vyvinul jiným směrem, což by se projevilo na celém trhu práce.

Odpovědi na nejčastější otázky

Co by bylo na internetu jiné?

V první řadě by komunikace probíhala výlučně přes klasickou poštu a telefon. Práce a podnikání by nebylo tak mobilní a bylo by omezeno na konkrétní města. Zpravodajské servery by byly méně dostupné a zábava by zůstala v oblasti televize, filmů a her.

Bez internetu bychom byli méně spojeni?

Přestože by se komunikace zpomalila, byli bychom stále propojení stejně, pouze jinými způsoby. Hovory by byly osobnější a intenzivnější než dnes, protože bychom si nemohli tak často psát zprávy nebo volat na dálku.

Je možné si bez internetu ještě vůbec představit současný svět?

Je téměř nemožné si představit, jak by vypadal náš svět bez internetu. Na druhou stranu bychom určitě řešili problémy jinak, a to by se projevilo i na společnosti jako celku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru