5 tipů pro zlepšení IT bezpečnosti vaší firmy

Zálohování dat

Jedním z největších ohrožení pro bezpečnost IT systémů jsou útoky ransomware. Tyto útoky zaměřené na kryptování dat v počítačích a následné vydírání majitelů jsou stále častější. Proto je velmi důležité pravidelně provádět zálohování dat. Nejlepší je ukládat zálohy na jiné úložiště, aby byla chráněna před samotným útokem.

Šifrování disků

Šifrování dat na počítačích a jiných zařízeních patří mezi nejspolehlivější způsoby, jak zabezpečit data před neoprávněným přístupem. Šifrování disků je velmi snadné a jednoduché, může být provedeno pomocí softwaru či hardwaru.

Síťová bezpečnost

Síťová bezpečnost je velmi důležitá pro celkovou bezpečnost IT systému. Je třeba monitorovat například přístupová práva mezi jednotlivými zařízeními a firewall. Dále je nutné pravidelně aktualizovat síťové prvky a snažit se minimalizovat možnosti průniku do sítě.

Ochrana před phishingem

Phishing útoky patří k nejrozšířenějším útokům na IT systémy. Je velmi důležité zaměřit se na vzdělávání zaměstnanců a informování o rizicích phishingových útoků. Pokud bude zaměstnanec včas upozorněn, může většinu útoků odvrátit.

Provozování antivirového softwaru

Antivirový software je základním nástrojem pro ochranu IT systému. Je velmi důležité pravidelně aktualizovat software a nasazovat ty nejnovější verze. Může se totiž stát, že útočníci najdou způsob, jak porazit zastaralý software.

IT bezpečnost

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru