Tipy do vaší kuchyně – Jak si připravit chutné zeleninové jídlo
Tipy do vaší kuchyně – Jak si připravit chutné zeleninové jídlo

Proč jíst zeleninu?

Jíst maso není pro každého, zvlášť pak pro ty, kteří jsou vegetariáni nebo vegani. A i když maso nijak zvlášť nemusíte, je důležité, aby vaše jídelníček obsahoval dostatek živin potřebných pro zdravý život. Proto by vám rozhodně neměla chybět zelenina.

Zelenina je bohatá na vitamíny a minerály, a to i ty, kterých se v mase může nedostávat. Například zelená listová zelenina obsahuje hodně vápníku, což je důležité pro zdravé kosti. Červená a oranžová zelenina zase obsahuje hodně betakarotenu, který pomáhá udržovat zdravou pleť a vidění.

Jak připravit chutné zeleninové jídlo

Pokud máte pocit, že zelenina není zrovna nejchutnější, můžete ji připravit různými způsoby. Nejlepší je zvolit si tu správnou metodu pro konkrétní druh zeleniny.

Když vaříte brambory, nechte je v kůži a dejte je vařit celé. To zachová více živin a brambory budou mít výraznější chuť. Mrkev a ředkvičky jsou lepší na čerstvo jako příloha k jinému jídlu. Cuketa a baklažán se dobře hodí na gril nebo do omáček. Paprika a rajčata zase na saláty a na pečení s bylinkami. A zelené lístkové zeleniny můžete dát do polévek nebo si je osmažit spolu s česnekem a cibulí jako přílohu.

Výborná zeleninová jídla na každý den

Samozřejmě, že ne všichni máme čas trávit hodiny v kuchyni a připravovat lahodné pokrmy. Proto jsme pro vás připravili tři rychlé a snadné recepty na zeleninová jídla, která si můžete dát kdykoliv.

1. Rizoto se špenátem a hráškem – Vařte rýži ve vodě, přidejte smetanu, špenát a hrášek a ochuťte solí a pepřem. Podávejte s parmezánem.

2. Sušenky z červené řepy – Smíchejte červenou řepu s ovesnými vločkami, sýrem, česnekem a solí. Vytvořte kulaté sušenky, dejte péct a podávejte s jogurtem.

3. Těstoviny s cuketou a archou – Zpražte na olivovém oleji cibuli, česnek a cuketu. Přidejte vařené těstoviny, uzený sýr a bylinky. Podávejte horké!

#zeleninovejidlo #tipyvkuchyni #vegetarian #vegan #zdravyzivotni}


zeleninová jídla

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru