Zlepšení soukromí v aplikacích: Co byste měli vědět o novém iOS14 od Apple

Soukromí na internetu se stává čím dál tím stěžejnějším tématem v digitální éře. Zabezpečení osobních dat, stejně jako jejich sběr, se uživatelům stává čím dál tím důležitější. Proto plánuje společnost Apple řadu vylepšení své nové verze operačního systému iOS14 k zajištění většího soukromí uživatelů ve svých aplikacích. Co mohou uživatelé iOS14 očekávat? Přečtěte si více o této zásadní aktualizaci níže!

Přesnější kontroly soukromí

V iOS14 bude mít uživatel více kontroly nad tím, jak sdílí svá data v aplikacích, a bude mít mnohem přesnější informace o tom, jak jsou data sbírána a používána. To zahrnuje monitorování přístupu aplikace ke kameře nebo mikrofonu za účelem ochrany soukromí uživatelů. V případě, že vaše aplikace SDÍLÍ data s třetími stranami, budou muset vývojáři informovat uživatele o tom, koho data přesně odchází a pro jaký účel.

Přesnější polohovací data

Jiným způsobem, jak Apple plánuje chránit soukromí uživatelů, je změna toho, jak se jejich polohovací data používají. Vývojáři musí nyní žádat uživatele o svolení k použití polohovacích dat pro každou aplikaci samostatně. Kromě toho bude uživatel mít přesný přehled o tom, kdy a jak jsou jeho polohovací údaje použity.

Výpadek reklamní funkcionality

Jedním z nejzřejmějších dopadů aktualizace iOS14 pro uživatele i vývojáře bude výpadek funkcionality související s cílením reklam. Vývojáři už nebudou moci přesně sledovat chování uživatele na jejich aplikaci a v reakci na to proměňovat své reklamy tak, aby byly cílenější.

Otázky a odpovědi

Je tato aktualizace k dispozici na všech Apple zařízeních najednou?

Editování pouze iOS14 je dostupné pro všechny iPhone, iPad a iPod touch.

Co se stane s aplikacemi, které již sbírají data bez svolení?

Aplikace, které nebudou dodržovat aktualizaci iOS14, mohou být staženy z App Store. Takže můžete buď aktualizovat a chránit své soukromí, nebo zůstat při starší verzi iOS a riskovat ztrátu vašeho osobního soukromí.

Kde mohu najít další informace o aktualizaci iOS14 v souvislosti se soukromím?

Pro více informací o aktualizaci iOS14 a soukromí najdete mnoho užitečných informací na stránkách společnosti Apple.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru