Nová španělská destinace: Neznámé krásy Extremadury

Extremadura, tato poměrně neznámá španělská destinace, skrývá nespočet pokladů a láká na objevování svého divokého přírodního bohatství a historických památek. Pokud toužíte po autentickém zážitku bez davů turistů, Extremadura je pro vás tím pravým místem. Připravte se na nekonečné krajiny korkových dubů, historická města s bohatou architekturou a úchvatnými hrady a především na místní šarm a pohostinnost.

Přírodní krása: Národní park Monfragüe

Jeden z hlavních lákadel Extremadury je její přírodní krása. Národní park Monfragüe je domovem mnoha druhů ohrožených živočichů, jako jsou raroh velký, orlovec říční nebo orel bojovný. Pro milovníky ptactva je to nebe na zemi. Nemůžete si také nechat ujít procházky po zelených lukách a rozmanitou floru, kterou Národní park nabízí.

Kulturní poklady: Cáceres a Mérida

V Extremaduře najdete také dva skvosty historické architektury. Město Cáceres je známé pro své gotické, renesanční a středověké památky, které jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Procházejte se úzkými uličkami a objevujte každý kámen tohoto opevněného města.

Mérida, bývalá římská kolonie, je dalším fascinujícím městem s historickými památkami. Mezi nejvýznamnější patří římské divadlo, které je největší na světě, nebo starý most přes řeku Guadiana. Středomořská atmosféra Méridy a její bohatá kulturní historie jsou nezapomenutelným zážitkem.

Kulturní festivaly: Trujillo a Zafra

Při návštěvě Extremadury byste také neměli vynechat tradiční festivaly, které se v městech Trujillo a Zafra konají každoročně. Trujillo slaví festival vína a sýra, kde můžete ochutnat místní speciality a zábavit se při tradiční hudbě a tanci.

Zafra je pak domovem Velkého veletrhu Extremadury, který nabízí bohatý program koncertů, taneční vystoupení a ochutnávky tamních gastronomických specialit. Tyto festivaly jsou okamžiky, kdy se Extremadura spojuje a oslavuje svou kulturu a tradice.

Závěrečné myšlenky

Extremadura je jedním z těch málo míst ve Španělsku, která si stále uchovávají svou autentičnost. Jestliže toužíte po klidu, přírodě a historii, je tohle místo pro vás. Pochopíte, proč je Extremadura nazývaná “neznámou Toscanskou”.

Přejít nahoru