Neprozkoumané klenoty střední Evropy, které musíte navštívit

Střední Evropa skýtá nespočet příležitostí pro cestovatele, kteří hledají odlišné zážitky a jinou kulturu. Mezi hojně navštěvovanými destinacemi, jako jsou Praha nebo Vídeň, jsou v této oblasti ukryté neokoukané skvosty, které stojí za návštěvu.

Nádherné slovinské městečko

Malé město Bled v Slovinsku se nachází na břehu jezera, které se nachází v malé dolině obklopené horami. Návštěvníci si mohou užívat vodních aktivit, jako je plavání, rybaření a veslování, a pokochat se nádhernými výhledy na okolní krajinu. Mezi největší turistické atrakce patří Bledský hrad ze 11. století a kostel svatého Martina z 15. století.

Tajemné město v Polsku

Tajemné město Toruň v Polsku se nachází na břehu řeky Vístuly. V tomto historickém městě se nachází mnoho architektonických skvostů, jako je gotický kostel svatého Januáře, gotická brána Jordána a gotický dům Koperníka, kde se narodil slavný polský astronom Mikuláš Koperník. Navštívit můžete i Muzeum Dějin města Toruň a nechat se unášet krásou tohoto kouzelného místa.

Ztracené město v Maďarsku

Levice je nádherné starobylé město, které se nachází v Maďarsku, ve východní části země. V této malebné destinaci můžete objevovat ruiny starověkých hradů, chrámů a jiných památek. Po prozkoumání historického jádra města se vydejte k Visegrádskému hradu, který se nachází na kopci s nádherným výhledem na okolní krajinu.

Nevšední příroda v Česku

Jeseníky jsou ideální turistickou destinací pro ty, kteří touží po krásné přírodě a turistických možnostech. Toto horské pohoří se nachází na severovýchodě Česka, kde návštěvníci mohou objevovat zhruba 90 km horských stezek se spektakulárními výhledy. Kromě turistických stezek mohou návštěvníci vyrazit i na běžecké tratě, sjezdovky nebo si vyzkoušet paragliding.

Kouzelná vesnice v Rakousku

Hallstatt v Rakousku je neuvěřitelně krásné městečko, které se nachází v malé vesnici okouzlujícími hory a nad krásným jezerem. Mezi hlavní turistické atrakce patří krypty kostela, Salzbergwerk, solné doly, nebo Muzeum Rudého nosorožce. Můžete si také projet po jezeře s řadovou lodí nebo si užít nadherný pohled na okolní krajinu z výrobní kuřat v Leharově domě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru