Nejlepší destinace pro potápění ve Středomoří

Potápění je jedním z nejvíce adrenalinových sportů, který umožňuje objevovat fascinující podvodní svět. Pokud milujete potápění a plánujete dovolenou ve Středomoří, máme pro vás skvělé tipy na nejlepší destinace, které stojí za to navštívit. Pokud se chcete potopit do podvodního zázraku, nezapomeňte navštívit následující místa.

Malta

Malta je velmi populární destinace pro potápěče, protože nabízí úžasné podmínky pro potápění. Ostrov je známý svými krásnými jeskyněmi, útesy a vraky lodí. Užijte si potápění v Modré jeskyni nebo prozkoumejte vrak lodě Maori, který leží v hloubkách moře. Mezi korálovými útesy můžete spatřit různé druhy ryb a mořských živočichů.

Řecko

Řecko je další úžasnou destinací pro potápěče. Ostrovy Kreta, Rodos a Zakynthos mají nádherné pláže a podmořský život. V Kritu se můžete potápět v Elafonissi a prozkoumávat jeho diverzitu podvodního světa. Na Rhodosu si můžete vychutnat potápění u Masonicova vraku nebo se potápět v jedné z mnoha jeskyní.

Chorvatsko

Chorvatsko nabízí úžasné potápění podél svého pobřeží. Od Jadranu po Jaderské moře, najdete zde různé oblasti s nádhernými podvodními krajinnými scénami. Ostrov Vis je známý svými jeskyněmi a vraky lodí. Dalšími oblíbenými potápěčskými lokalitami jsou ostrov Cres a národní park Krka.

Turecko

Turecko je skvělou destinací pro potápěče s bohatým podmořským životem. Borova je nejznámější lokalita pro potápění, kde můžete vidět různé druhy želv, raje, okouny a mnoho dalšího. V oblasti Marmaris se nachází Marmaris Barrakuda, místo, které je domovem pro mnoho druhů ryb a korálů.

Sicílie

Sicílie je největším ostrovem ve Středomoří a poskytuje skvělé potápění pro všechny úrovně potápěčů. Ostrov je obklopený nádhernými plážemi a útesy. Mezi populární potápěčské lokality patří Cyclopsova jeskyně s úžasnými skulpturami a historickým vrakem HMS Hellespont, který leží v hloubkách přímořského dna.

Co preferujete při potápění? Jeskyně, vraky lodí nebo korálové útesy? Neváhejte a vydejte se na cestu za nejlepšími potápěčskými lokalitami ve Středomoří!

Přejít nahoru