Nejlepší chytré hodinky roku 2021

Chytré hodinky jsou v posledních letech velmi oblíbené a čím dál tím více populární se stávají i například u sportovců či lidí, kteří chtějí sledovat svou fyzickou aktivitu. V tomto článku se podíváme na nejlepší chytré hodinky, které byly vydány v roce 2021.

1. Apple Watch Series 7

Jedny z nejlepších chytrých hodinek jsou v současnosti Apple Watch a jejich nejnovější model, Apple Watch Series 7, rozhodně nezklamal. Hodinky mají narůstající displej, rychlejší procesor, zvětšené tlačítko pro ovládání, přidán je také nový senzor pro měření kyslíkového nasycení krve.

2. Samsung Galaxy Watch 4

Samsung je konkurentem Applu v oblasti chytrých telefonů, ale nezůstává pozadu ani v kategorii hodinek. Galaxy Watch 4 má vysoké rozlišení, moderní design a vylepšený senzor pro sledování sportovních aktivit i spánku. Hodinky běží na novém operačním systému Google Wear OS 3.

3. Garmin Venu 2

Garmin je spíše zaměřený na sportovní hodinky a Venu 2 je tedy ideální volbou pro aktivní lidi. Hodinky mají přesný senzor pro měření tepu, monitorování dechu a kvality spánku. Díky připojení k GPS mohou sledovat vaši trasu při běhu či jízdě na kole.

4. Fitbit Sense

Fitbit se specializuje na fitness náramky a hodinky, ale jejich poslední model Fitbit Sense je také chytrými hodinkami se širokým spektrem funkcí. Měří kyslíkovou saturaci krve, ale také hladinu stresu a dokonce dokáže predikovat vaši menstruační cyklus. Navíc má výbornou výdrž baterie až na tři dny.

5. TicWatch Pro 3

TicWatch Pro 3 běží na moderním operačním systému Google Wear OS a má vynikající výdrž baterie až na dva dny. Má všechny standardní funkce jako senzor krokování nebo měření srdečního tepu. Navíc má dva režimy, z nichž jeden umožňuje použití hodinek jako normálních analogových hodinek s velkým ciferníkem.

Je třeba si kupovat nejnovější modely chytrých hodinek?

Samozřejmě že ne. Svůj účel plní i starší modely a záleží na tom, na jaké funkce je pro vás největší důraz. Pokud vám stačí základní měření tepu a krokování, nemusíte utrácet zbytečně velké množství peněz na nový model, který nabízí jen minimální rozdíly.

Jaký operační systém je nejlepší?

Toto je na jakýkoli produkt otázka, na kterou lze získat mnoho různých názorů. Nicméně, Apple Watch má vlastní operační systém watchOS, který je uzpůsobený pro chytré hodinky a je velmi intuitivní. Na druhé straně, hodinky na systému Google Wear OS mají přístup k mnoha aplikacím, což je pro někoho může být rozhodující.

Jsou chytré hodinky bezpečné?

Chytré hodinky jsou stejně zabezpečené jako chytré telefony nebo počítače. Nicméně, stejně jako s jinými elektronickými zařízeními byste měli být opatrní, na co klikáte nebo jaké aplikace stahujete. Pokud používáte chytré hodinky k platbám, je nejlepší aktivovat dvoufaktorovou autentizaci nebo použít biometrickou autentizaci (např. otisky prstů).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru