Nejkrásnější pláže v Evropě

Pokud milujete slunce, moře a relaxaci, určitě vám neunikly nádherné pláže roztroušené po celém světě. My jsme pro vás vybrali pět nejkrásnějších pláží Evropy, kam byste se měli vydat a užít si bezstarostné dovolené.

Zlatá pláž, Bulharsko

Zlatá pláž se nachází v bulharské Varně a patří mezi nejkrásnější pláže v celé Evropě. Svým názvem napovídá, že se můžete těšit na nekonečné písečné duny obklopené zlatavým pískem.

Pláž je ideální pro rodiny s dětmi, protože voda je zde velmi mělká. Můžete se naplno věnovat opalování a relaxaci na pláži, ale také si užít řadu vodních sportů, jako například jízdu na windsurfingu, šnorchlování či vodní lyžování.

Pláž Cala Agulla, Španělsko

Tato pláž, nacházející se na Baleárských ostrovech, má rozlohu 500 metrů a je obklopená velkým borovým lesem. Voda zde má krásně tyrkysovou barvu a dno je písčité a pozvolné, takže se nemusíte obávat žádných nebezpečných příbojů.

Jestliže rádi fotíte, na této pláži si přijdete na své – můžete si zde vyfotit nádherné snímky s horským masívem v pozadí. K dispozici jsou zde také různé bary a restaurace s výhledem na moře.

Otranto, Itálie

Pokud hledáte nezapomenutelných zážitků, je pro vás italské město Otranto tím správným místem. Zdejší pláž patří k nejkrásnějším nejen v Itálii, ale v celé Evropě.

Můžete si zde pronajmout lehátko a slunečník, procházet se kolem mořského pobřeží anebo si zahrát plážový volejbal. Pro romantické duše nabízí Otranto také nádherné procházky a krásné západy slunce.

Nissi Beach, Kypr

Tato kyperská pláž s jemným, bílým pískem a tyrkysovým mořem patří mezi nejoblíbenější v celé Evropě. Nissi Beach je ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout na slunci, ale také pro milovníky vodních sportů.

Můžete se zde projet na banánu nebo člunu, ale také absolvovat jízdu na paddleboardu nebo paraseiling. Po celém dni plném zábavy si můžete posedět v některém z místních barů a ochutnat některé z místních specialit.

Pláž Myrtos, Řecko

Řecká pláž Myrtos, nacházející se na ostrově Kefalonie, je jednou z nejexotičtějších pláží v celé Evropě. Voda zde má krásnou barvu azurové modři a okolní horské scenérie dodávají pláži téměř nebeskou atmosféru.

Na pláži si můžete půjčit lehátka nebo slunečníky a užívat si slunce a krásného výhledu na moře. Můžete také podniknout výlet do okolních hor a podívat se na další krásné scenérie, které Kefalonie nabízí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru