Kulturní památky v Praze: co nesmíte při návštěvě města minout

Praha patří mezi naše nejkrásnější a nejvíce navštěvované města, protože nabízí nespočet zajímavých památek, které si získaly srdce turistů ze všech koutů světa. Pokud se chystáte do Prahy na výlet, určitě si připravte nějaký plán, abyste stihli vidět alespoň ty nejvýznamnější památky, které jsou neopakovatelnou součástí městského charakteru a historie.

Hradčany a Pražský hrad

Pražský hrad je největší zamčená pevnost na světě a patří k nejvýznamnějším kulturním památkám v České republice. Nachází se na Hradčanech a svým rozložením zaujme každého návštěvníka. Z Vladislavského sálu na hradě korunovační klenoty krojovanými muži a fanfáry předává nejvyššímu představiteli České republiky nový prezident.

Katedrála sv. Víta

Katedrála sv. Víta je dominantou Pražského hradu a patří k nejvýznamnějším památkám gotické architektury v České republice. Její stavba trvala více než 600 let a je zde uloženo mnoho svatých relikvií. Tento svatý chrám láká každý rok mnoho turistů z celého světa.

Karlův most

Karlův most je nejstarší kamenný most v České republice a je významnou historickou památkou Prahy. Most spojuje Malou Stranu s Novým Městem a je zdoben množstvím soch a sochařských skupin, které ho činí jedinečným.

Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí je centrem historické Prahy a je známé pro své krásné budovy a náměstí, kde se konají mnohé kulturní akce a slavnosti. Nejvýznamnější dominantou náměstí je radnice s orlojem a Týnský chrám.

Josefov

Josefov je židovská čtvrť v centru Prahy a je plná historických památek, jako jsou synagogy, židovský hřbitov, židovské muzeum a mnoho dalších. Navštivte též Maiselovu synagogu, Pinkasovu synagogu a Španělskou synagogu.

Závěrem je důležité dodat, že návštěva Prahy může být velmi rychlá, protože Praha nabízí tolik zajímavostí, že si zkrátka nedokážeme všechno projít za jeden den. Pokud se chcete obohatit o kulturní zážitky, určitě doporučuji navštívit další muzea, galerie a historické památky. Dobrou zprávou je, že mnoho památek a muzeí nabízí i virtuální prohlídky, takže si můžete dopřát i kulturní zážitky z pohodlí domova.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru