Harley Davidson – Motocykly, na které se nezapomíná

Harley Davidson – to je synonymum pro kultovní motocykly, které zná úplně každý, kdo se aspoň trochu zajímá o tohle odvětví. Pro mnohé z nich je to více než jen motorka – je to lifestylová volba, obdiv k americké kultuře a především něco, co se nezapomíná.

Zrod klasiky

Harley Davidson: to jméno znělo poprvé v roce 1903, kdy se dvěma přátelům, Williamu S. Harleyovi a Arthuru Davidsonovi podařilo vytvořit vůbec první motocykl s tímto jménem na světě. No, zpočátku to nebylo úplně ideální – první Harley Davidson vypadal mnohem spíš jako kolo s motorem, ale rok po svém vzniku se už mohl pochlubit původním dvoudobým motorem a rychlostí až 40 km za hodinu. Když se k těmto dvěma nezávislým vynálezům přidaly kvalitní inženýrské práce a řemeslo, byl vytvořen motocykl, který nový termín „americký styl“ definoval do posledního detailu.

Stále v popředí

Od té doby uplynulo mnoho let a Harley Davidson se stal jedním z nejznámějších výrobců motocyklů na světě. Jeho motorky ovládají nejen americké silnice, ale i celosvětové trhy – a to se stále udržuje v popředí. Dnes se tato značka označuje jako „domovskou stránku motorek“ a je to jeden z mála značek, kterým se podařilo nejen přežít, ale i udržet se na vrcholu svého oboru.

Kultovní značka

Proč je Harley Davidson stále pro mnoho lidí „tou pravou“ volbou? Jednoduše proto, že tato značka představuje nejen kvalitní produkty, ale také styl života. A právě na tomto základě vzniká kultovní status Harleye. Na tyto motocykly se nejezdí jen kvůli jednoduchosti nebo rychlosti – je to víc než to. Jízda na jejich motorkách přináší pocit svobody a jistotu, ať už jedete kamkoli. Je to dobrodružství a způsob života zároveň, a dokonce si mnoho lidí z těchto motorek udělalo svůj obchod.

Další generace

Ale Harley Davidson není jen záležitostí minulosti a přítomnosti. Firma se neustále snaží vylepšovat své produkty a nezapomenout na nynější trendové trendy. Právě proto si fanoušci této značky mohou užívat nových modelů, které se snaží odpovědět na současné požadavky moderních motoristů, ale zůstat věrni filozofii svých zakladatelů.

Odpovědi na časté otázky

Jsou Harley Davidson drahé?

Ano, Harley Davidson motorky patří mezi vyšší cenové kategorie. Avšak jejich cena odpovídá i vysoké kvalitě a preciznosti, kterou značka výrobkům dodává. Na druhou stranu, si opravdový fanoušek této značky najde svůj kousek i za velmi atraktivní cenu na trhu s již ojetými motocykly.

Jsou Harley Davidson těžké na řízení?

Harley Davidson motorky mohou být pro méně zkušené řidiče trochu těžší na ovládání, zvláště těžší modely s větším objemem motoru. Avšak rychle zjistíte, že na Harley Davidson to není o rychlosti nebo o rychlé jízdě, ale i o pohodové jízdě a stylu. Pokud si najdete správný model, je to skvělý zážitek.

Jsou Harley Davidson vhodné pro dlouhé jízdy?

Harley Davidson motorky jsou skvělým společníkem na dlouhé vzdálenosti. Zvlášť turistické modely jsou vybaveny pohodlným sezením, větším objemem palivové nádrže a dalšími prvky, které vám umožní užít si pohodový a komfortní zážitek na cestě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru