Cesta do italského přístavního města Neapol

Neapol je fascinujícím italským přístavním městem, které láká svým bohatým kulturním dědictvím, tradiční kuchyní a nádherným výhledem na Tyrhénské moře. Pro cestovatele, kteří si přejí strávit svou dovolenou na jihu Itálie, je Neapol skvělým cílem.

Historické centrum – Skvost UNESCO

Jednou z největších atrakcí Neapole je její historické centrum, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Ulice plné historických budov, kostelů a památek vás přenesou zpět do minulosti. Projděte se v ulicích Spaccanapoli, kde si můžete prohlédnout typickou neapolskou architekturu a ochutnat místní speciality.

Výlet na sopku Vesuv

Neapol je také výborným výchozím bodem pro výlet na sopku Vesuv. Z Neapole se můžete dostat na vrchol sopky autobusem a poté se vydat na pěší túru k okraji kráteru. Pro mnoho turistů je to jedinečná zkušenost vidět sopku Vesuv zblízka a pochopit její historický význam.

Gastronomické požitky

Italská kuchyně je výjimečná a v Neapoli můžete ochutnat některé z nejlepších italských specialit. Nezapomeňte si dát skvělou neapolskou pizzu, která je v této oblasti doma. Těšit se můžete také na čerstvé mořské plody a kvalitní italské víno. Jídlo v Neapoli je prostě fantastické a určitě si přijdou na své i gurmáni.

Umělecké poklady

Neapol je známá svým bohatým uměleckým dědictvím. Pro milovníky umění je zde celá řada muzeí a galerií, které nabízejí rozmanité sbírky od děl renesance po moderní umění. Nezapomeňte navštívit Národní archeologické muzeum, kde můžete obdivovat artefakty z antické Pompeje.

Pompeje a Herculaneum

Z Neapole můžete také snadno navštívit antické město Pompeje a Herculaneum, která jsou zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. V těchto unikátních lokalitách si můžete prohlédnout dochované zbytky starověkého Říma, které byly zasypany sopečným popelem při erupci Vesuvu v roce 79 n.l.

Přejít nahoru