5 tipů jak šetřit na jídle

Šetřit na jídle je jednou z nejpřístupnějších a nejefektivnějších cest, jak snížit své náklady a ušetřit peníze. Tento článek vám přináší 5 jednoduchých tipů, jak šetřit na jídle a současně si pochutnat.

1. Plánování jídel

Jedním ze základních kroků k úsporám je plánování jídel. Nechte se inspirovat internetem a vyberte si několik jednoduchých a levných receptů na celý týden. Poté sestavte seznam ingrediencí a nakupte vše najednou. Tím ušetříte čas i peníze, protože nepůjdete nakupovat několikrát týdně.

2. Nákup ve slevě

Sledujte akční letáky a vyhledávejte výhodné nabídky ve vašem okolí. Mnoho potravin má své slevové cykly a pokud je nakoupíte ve slevě a vhodně je skladujete, můžete ušetřit opravdu zajímavou sumu. Buďte však obezřetní a nekupujte všechno, co je ve slevě jen proto, že je levné.

3. Vlastní pěstování

Pokud máte zahradu nebo alespoň balkón, zkuste si vypěstovat několik základních plodin, jako jsou rajčata, okurky nebo bylinky. Pokud to není možné, zkuste založit společnou zahradu s rodinou nebo přáteli. Vlastní úroda je nejen levnější, ale také čerstvější a zdravější.

4. Omezte konzumaci masa

Maso je obvykle nejdražší složkou jídla. Pokud si chcete ušetřit peníze, zkuste omezit svou konzumaci masa a dávat přednost levnějším alternativám, jako jsou luštěniny nebo vejce. Existuje mnoho chutných a zdravých receptů, které neobsahují maso a jsou cenově dostupné.

5. Odkládejte jídlo na další den

Pokud máte zbytky jídla, raději je nevyhazujte, ale uložte na později. Mnoho pokrmů se dá ohřát a sníst i druhý den. Můžete také zkombinovat zbytky z různých jídel do nového pokrmu. Takto využijete všechny ingredience a zároveň ušetříte peníze.

Přejít nahoru