10 tipů, jak efektivně využít prostor pod schody

Využití prostoru v malém bytě může být velmi obtížné. Jednou z možností, jak maximalizovat úložný prostor, je využívat i místa, která jsou na první pohled nevyužitelná. Jedním z takových míst je prostor pod schody. Jak tento prostor efektivně využít a nechat tak přestat zbytečně plýtvat cenným prostorem?

1. Vestavěné skříně

Prostor pod schody se velmi dobře hodí pro vestavěné skříně. Tyto skříně mohou být jednoduché s posuvnými dveřmi nebo i vícedílné se zásuvkami a policemi. Vestavěnou skříň můžete využít například jako botník, úložný prostor na sezónní oblečení nebo skladovací prostor na domácí potřeby.

2. Knihovna

Pokud jste knihomolové, určitě oceníte možnost vytvořit si v podstatě na míru šitou knihovnu. Schody můžete využít jako základnu pro police různých tvarů a velikostí, které se tak stanou originální součástí vašeho interiéru.

3. Pracovní koutek

Prostor pod schody může posloužit i jako originální a diskrétní pracovní koutek. Stačí umístit malý stůl a židli a vytvořit si tak prostor, ve kterém se budete moci soustředit na práci nebo studium. Případně můžete využít prostor pro instalaci police s knihou a vytvořit si tak útulné místo na čtení nebo relaxaci.

4. Herna pro děti

Prostor pod schody je ideálním místem pro vytvoření hry pro děti. Můžete zde umístit stůl na stolní fotbálek, stavebnice nebo jiné deskové hry. Pokud je místo dostatečně velké, můžete sem umístit i poličky s hračkami a vytvořit tak multifunkční herní zónu, která bude dětem sloužit jako úkryt i zábavné místo.

5. Vinotéka

Pokud jste milovníky vína, můžete prostor pod schody využít jako originální vinotéku. Stačí umístit speciální regály na láhve a vytvořit tak stylové úložiště vaší sbírky vín. Pro lepší atmosféru můžete do prostoru instalovat i tiché osvětlení nebo zvukový systém pro reprodukci příjemné hudby.

Zkusíte využít prostor pod schody ve svém domově? Nebo máte jiné tipy na efektivní využití tohoto prostoru? Podělte se s námi o své nápady a zkušenosti v komentářích!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru