Úspory a šetření: Jak si doma vyrobit čistící prostředky

Čistící prostředky jsou nezbytnou součástí každé domácnosti a mnohdy jejich nákup může být značně finančně náročný. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak si vyrobit vlastní čistící prostředky z levných a dostupných surovin. V tomto článku vám představíme několik jednoduchých receptů na domácí čistící prostředky, které nejen že ušetří vaše peníze, ale také šetří životní prostředí.

Domácí čistící prostředek na sklo

Pro vyčištění skla si můžete snadno vyrobit vlastní čistící prostředek. Stačí smíchat do lahve s rozprašovačem stejné množství vody a octa. Přidejte pár kapek citronové šťávy pro osvěžení vůně. Tuto směs použijte na čištění oken, zrcadel a dalších skleněných ploch. K vytření skla použijte starý novinový papír nebo hadry ze starých utěrek.

Domácí čistič na koupelnu

Koupelnové čistící prostředky často obsahují agresivní chemikálie, které mohou být škodlivé pro životní prostředí i vaše zdraví. K vyčištění koupelny si můžete vyrobit přírodní čistič. Smíchejte půl šálku octa, půl šálku sody bikarbony a pár kapek esenciálního oleje pro vůni. Tuto pastu naneste na povrchy v koupelně, nechte pár minut působit a poté opláchněte vodou a vytřete suchým hadrem.

Domácí čistící prostředek na podlahy

Pro čištění podlah si můžete vyrobit vlastní přírodní čistící prostředek. Smíchejte do kbelíku horkou vodu, šálek octa a pár kapek vašeho oblíbeného éterického oleje pro příjemnou vůni. Tuto směs použijte na vytírání podlah. Octová voda nejenže dokonale vyčistí podlahy, ale také je dezinfikuje a odstraňuje nepříjemné zápachy.

Čím jste nejvíce spokojeni/nespokojeni s domácími čistícími prostředky? Které recepty jste již vyzkoušeli a které si plánujete vyzkoušet? Jak jste spokojeni s jejich účinností a vůní? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru