Rybář našel v řece neznámé zvíře: Je to nový druh vodního tvora?

Rybář Tomáš Novák ze Strakonic měl při svém posledním výletu nápadnou rybářskou úspěšnost. Kromě osmi lososovitých ryb totiž ulovil také zvláštní vodní tvor, kterého nikdy předtím neviděl. Tuto zprávu poslali místní novinám, což vyvolalo pozornost odborníků.

Popis zvířete

Zvíře mělo asi 40 centimetrů na délku a bylo šedé barvy s růžovými odlesky. Mělo tělo jako ryba, ale na břiše mělo několik řad chapadel, která mohla uchopit kořist. Na hlavě pak mělo velké oči a jakoby uši. Podle Tomáše to nebyla žádná ryba, ale zvláštní vodní tvor, o kterém nikdy neslyšel.

Reakce odborníků

Zprávu o novém druhu vodního tvora z řeky Vltavy dostali i odborníci na živočichy. Podle nich se může jednat o nový druh, ale také může být toto zvíře hybrid různých druhů ryb a hmyzu. Pravděpodobně se jedná o tvora, který byl jenom v této oblasti dosud neznámý. Odborníci se rozhodli poslat vzorek zvířete na analýzu DNA, aby zjistili, o jaký druh se jedná.

Ohrožení nového druhu

Pokud by se skutečně jednalo o nový druh vodního tvora, mohla by být ohrožena jeho existence kvůli znečištění řeky Vltavy a také vysokému počtu rybářů, kteří se u řeky schází. Odborníci apelují na zachování ekosystému řeky a důkladné prozkoumání tohoto nového druhu.

Možné jméno pro nový druh?

Jelikož se jedná o nový druh vodního tvora, odborníci přemýšlejí i o jeho novém jménu. Tomáš Novák navrhl jméno “vltavský chapadloun”, ale existuje mnoho automatických překladů jména “octopus” (chobotnice), takže se mnoho lidí bojí, že by se toto jméno nemuselo líbit chobotnicím. Je tedy třeba pečlivě zvážit, jaké jméno pro tento nový druh najít.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru