Neobvyklé památky z různých koutů světa, které musíte vidět

Existuje mnoho úžasných památek po celém světě, které jsou však málo známé. Tyto unikátní stavby a místa mají své vlastní kouzlo a stojí za návštěvu pro každého cestovatele, který hledá něco speciálního.

Červený klášter, Slovensko

Jednou z nejzajímavějších památek na Slovensku je Červený klášter, který leží v Pieninách. Tento bývalý kartuziánský klášter z 14. století si zachoval svoji původní gotickou architekturu a je obklopen malebnou přírodou.

Le Palais Idéal, Francie

V malém městečku Hauterives ve Francii se nachází Le Palais Idéal, fascinující architektonická stavba postavená tesařem Ferdinandem Chevalen na konci 19. století. Tento neobvyklý palác je postaven z kamenů, které Cheval našel při své cestě po světě.

Templo de la Sagrada Familia, Španělsko

Jednou z nejznámějších, ale zároveň nejneobvyklejších památek na světě je Templo de la Sagrada Familia v Barceloně. Tato katolická bazilika, navržená architektem Antoniem Gaudím, je jednou z největších staveb moderní katalánské architektury.

Národní muzeum Číny, Peking

V Pekingu se nachází Národní muzeum Číny, jedno z největších muzeí na světě. Muzeum je domovem bohatých sbírek čínského umění, historie a kultury a každý rok přivítá miliony návštěvníků z celého světa.

Nautilus House, Mexiko

V Mexiku můžete navštívit Nautilus House, fascinující rezidenci navrženou architektem Javierem Senosiainem. Tato dům ve tvaru lodě je zasazen do země a inspiruje se tvary přírody, což mu dodává jedinečný vzhled.


Přejít nahoru