Kuriozity: Jaké zvíře má nejdelší krk na světě?

V dnešním článku se podíváme na fascinující svět živočichů a zaměříme se na zvláštní vlastnost – délku krku. Jen málokoho nenapadlo se ptát, jaké zvíře má nejdelší krk na světě. A právě na tuto otázku vám rádi odpovíme.

Girafa – šampion dlouhého krku

Pokud se zaměříme na délku krku, je jedno zvíře nepřekonatelné – girafa. Její krk, který se může protáhnout až na 2 metry, jí umožňuje se snadno dostat k nejžádanější potravě – listům na vrcholech stromů. Girafy mají unikátní chrup, který jim umožňuje trhat listy i pichlavé trny na kořenech stromů. Aby girafa při snídani nepřehnala a nechtěně se nestala součástí bufetu pro predátory, protáhla se její krk mimo dosah ostatních zvířat.

Severská žirafa – nejblíže příbuzná našim severským jelenu

Možná byste si živější představu o dlouhém krku nedokázali představit, ale poměrně blízkým příbuzným tapíra u nás doma je. Jde o severskou žirafu, jejíž krk také dosahuje v období páření téměř 2 metry. Velmi zajímavé je, že se jedná o žirafu jednorožčí, které je charakteristické pouze samicemi.

Nejzajímavější žábí druh s neobvykle dlouhým krkem

Ale nejen savci disponují dlouhým krkem, i některé žáby mají zdánlivě nepoměrně dlouhý krk. Jedním z takových druhů je žába s dlouhým krkem (Ranoide tasmaniensis). Tato žába vypadá trochu jako žirafa mezi žábami, a to hlavně svým dlouhým krkem, který jí pomáhá dosáhnout potravy v mělké vodě. Někteří vědci dokonce tvrdí, že krk této žáby vypadá trochu komicky a mnohdy připomíná zakulacenou gumovou holku.

A tak jsme došli ke konci našeho fascinujícího výletu světem dlouhých krků. Doufáme, že jste si načerpali nové informace o zvířatech, která jsou vybavena dlouhým krkem. A nezapomeňte, že kuriozit na téma zvířat je víc, než by se na první pohled mohlo zdát.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru