Jak si zařídit bydlení v malém bytě

Život v malém bytě může být skvělou zkušeností, ale zároveň vyžaduje trochu nápaditosti a úprav, aby byl každý centimetr prostoru zodpovědně využit. Pokud jste se právě přestěhovali do menšího bytu nebo přemýšlíte, jak si uspořádat své bydlení v současném bytě, máme pro Vás pár tipů, jak z toho nejlepšího vytěžit.

Zrcadla a světlo

Zrcadla jsou nejlepším kamarádem v malém bytě. Kromě toho, že dokáží opticky zvětšit prostor, vnášejí do místnosti světlo a stávají se tak úžasnou náhradou okna. Pokud máte okno, umístěte u něj zrcadlo. Tím se dostane více světla do místnosti a zvětší se prostor. Na podobném principu fungují i světla. Na místo jedné velkélampy volte raději více menších, umístěných po celé místnosti.

Nábytek

Při výběru nábytku volte funkční kusy. Postele s úložným prostorem na letní či zimní peřiny a náhradní povlečení, noční stolek s police, sedací souprava s úložnými prostory. To vše jsou skvělé věci, které Vám pomohou uchovat veškeré věci v pořádku a zároveň ušetřit místo. Při výběru barvy nábytku volte světlé barvy, které prostor opticky zvětší a dodají místnosti světlost.

Závěsy a rolety

Vyberte si levandulové nebo jiné světlé záclony a závěsy, které propustí dostatek světla, ale zároveň neurazí pocit soukromí. Pokud máte zájem o větší soukromí, zvažte instalaci rolet nebo žaluzií, které jsou přizpůsobeny Vašim potřebám. Samotné záclony nemusí stačit.

Myslete na detaily

Malé byty mohou být často chaotické a nepřehledné, pokud se o ně nedbá. Máte rádi květiny a textilní dekorace? Potom je pořiďte! Ale pamatujte na to, aby byly v souladu s Vaším designem místnosti a nevypadaly přeplácaně. Perete v bytě? Při nákupu pračky volte model, který se vejde do Vašeho bytu a bude dobře fungovat pro Vaše potřeby.

Zkrátka, před každým nákupem se zamyslete, jestli jsou tyto věci nutné a zároveň zda se budou hodit do Vašeho bytu.

Udržujte pořádek

Takhle jednoduchá rada, ale jakmile ji přijmete, ušetří Vám mnoho stresu. Každý večer uklízejte a udržujte svá pohodlná místa v původním pořádku, abyste se druhý den mohli snadno pustit do práce, aniž by Vás něco zbytečně brzdilo.

Bydlení v malém bytě může být skvělé, pokud víte, jak si ho zařídit. Máte další tipy pro malé byty? Podělte se s námi v komentářích níže!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru