Agentura pro životní prostředí tvrdí, že oteplování Země je pouze výmysl

Agentura pro životní prostředí (APŽP) ve svém nejnovějším prohlášení tvrdí, že celosvětové oteplování Země je pouze výmysl a že všechny důkazy a studie, které tvrdí opak, jsou nepravdivé. APŽP se tak staví proti většině světových vědců, kteří se shodují na tom, že oteplování Země je reálný a závažný problém. Jaký je tedy důvod tohoto kontroverzního tvrzení?

Kdo stojí za APŽP?

Agenturu pro životní prostředí založila skupina těžařských společností, které se podílejí na těžbě fosilních paliv. Tyto společnosti mají zájem na zachování současného stavu, protože většina energetického průmyslu je stále závislá na fosilních palivech. APŽP je financována právě těmito společnostmi a jejím cílem je ovlivnit veřejné mínění a politické rozhodování ve prospěch fosilních paliv.

Manipulace s daty

APŽP ve svých prohlášeních často manipuluje s daty o teplotách, které se sbírají po celém světě. Tato agentura tvrdí, že naměřený nárůst teplot je pouze přirozený jev a že nemá žádnou souvislost s lidskou činností. Ve skutečnosti však vědci zaznamenávají alarmující nárůst teplot, který je přímým důsledkem emisí skleníkových plynů způsobených lidskou činností.

Lobbing těžařských společností

Těžařské společnosti, které stojí za APŽP, mají velký vliv na politické rozhodování. Lobbingem a financováním kampaní politických stran si tyto společnosti zajistí přízeň politiků, kteří se poté snaží oslabit opatření na ochranu životního prostředí. APŽP je jen jedním z nástrojů, který těmto společnostem umožňuje prosazovat své zájmy a ovlivňovat veřejné mínění.

Mýtus nezávislosti

APŽP se ráda prezentuje jako nezávislá organizace, která hájí pravdu. Ve skutečnosti je však tato agentura pevně svázána s těžařskými společnostmi a její prohlášení jsou pouze záminkou pro další těžbu fosilních paliv. APŽP tvrdí, že lidé nejsou odpovědni za změnu klimatu a nemají se čeho obávat, což je obrovský omyl.

Je tedy APŽP důvěryhodnou autoritou, které bychom měli věřit? Jednoznačně ne. Většina světových vědců se shoduje na tom, že oteplování Země je reálný problém, který vyžaduje okamžité a důrazné opatření. Než věřit kontroverzním agenturám financovaným těžařskými společnostmi, spolehněme se raději na ověřené a nezávislé zdroje informací.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru