Zkoušíme nejlepší street food v Bangkoku

Thajsko je synonymem pro úžasné jídlo a každý, kdo navštívil tuto zemi, ví, že není nic lepšího než ochutnat místní speciality na ulici. Proto jsme se rozhodli vyrazit na výpravu po nejlepších bangkokských stánkách s jídlem.

Náměstí Chinatown

První zastávkou bylo Náměstí Chinatown. Tento okrsek nabízí nespočet příležitostí, aby si člověk mohl pochutnat na čemkoliv, co si jeho žaludek přeje. Doporučujeme vyzkoušet kuřecí rýži s kari, která je připravována v okamžiku. Zajímavým bezmasým alternativou jsou gyozas, plněné zeleninou nebo krevetami. Pamatujte na to, že ceny se zde vyšplhají, pokud nejste schopni smlouvat.

Stolečná čtvrť

Další zastávkou byla Stolečná čtvrť, kde je mnoho výborných stánků, které si zaslouží vaši pozornost. Pokud máte chuť na něco sladkého, určitě ochutnejte mango s lepkavou rýží nebo kokosový koláč Banh Lot. Pro milovníky ryb pak doporučujeme návštěvu stánku s grilovanými krevetami a kalamáry.

Siam Square

Siam Square je největším nákupním centrem v Bangkoku, ale také místem s nejlepším street foodem. Určitě nevynechejte pokrm Pad Thai, což je směs rýže, zeleniny a vajec. Skvělou alternativou je také kmenuay, který je vyroben z rýžových špaget s kousky kuřecího masa a arašídy. Pro zpestření si můžete zakoupit nealkoholický nápoj Tum Yum.

Harmonicky sladké dezerty

Je jen málo věcí, které jsou v Thajsku tak významné jako dezerty. Pokud si chcete pochutnat na něčem opravdu senzárním, zkuste tradiční mango s lepkavou rýží a kokosový krém. Další z řady vynikajících dezertů je Banh Kanom Jeen, což jsou rýžové vermicelly podávané s kousky rýže plněné krevetami. Pokud máte potřebu osvěžit si chuťové buňky, neváhejte ochutnat durianový sorbet, který rozhodně nebude pro každého.

Otevřenou myslí a prázdným žaludkem

Po celodenní procházce ulicemi Bangkoku už víte, co je na talíři a co je dobré. Každý street food stánek nabízí typické speciality a není nic lepšího, než se nechat inspirovat místní atmosférou a dokázat přijmout nové dojmy. Určitě doporučujeme otevřenou mysl a prázdný žaludek pro cestování po jídle ulice.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru