Zimní výstup na Sněžku – zážitek plný krásné přírody a adrenalinu

Najvyšší hora Česka v zimě

Sněžka, nejvyšší hora Česka, každou zimu láká milovníky hor na poklidnou procházku či náročný horolezecký výstup. Pokud patříte mezi ty druhé, kteří si chtějí zimní přírodu snadno a rychle užít, plánujte si výstup na Sněžku. Lákadlem je přátelská horská klima, krásné výhledy a možnost zažít adrenalinové zážitky.

Zvládnou to i začáteřníci?

Sněžka si totiž často vybírá svou oběť kvůli přechodu okamžiků silného sněžení a mlhy, často doprovázeného silným větrem. Přesto výstup na Sněžku není v zimě nemožný ani pro začátečníky. Je ale dobré brát si na vědomí, že s sebou musíte mít kvalitní vybavení na takový výstup, zejména boty s výbornou protiskluzovou podrážkou.

Bezpečnost je na prvním místě

Zabezpečit si zodpovědně výstup na Sněžku je nesmírně důležité pro uchování vašeho zdraví a pro zajištění bezpečnostních kroku při nečekaných situacích. Odpovědný horský průvodce vás provede úskalími hor i ochrání před nebezpečím, a proto je absolutním must-do pro začátečníky.

Zkraťte si cestu – zajistí cestu lanovkou

Pro ty méně zdatné výletníky nebo rodiny s kočárky je tu alternativou turistická lanová dráha, která vás svezme téměř na vrchol Sněžky. Tato řešení však nelze téměř nazývat itinerářem, jelikož ztrácí se celý zážitek z výstupu na vrchol.

Zimní-Sněžka

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru