Zimní sporty: Oblíbené aktivity v českých horách

Lyžování

Jedním z nejpopulárnějších zimních sportů je bezesporu lyžování. Češi mají pestré možnosti, kde si tuto aktivitu užít – od menších regionálních středisek v Jeseníkách a Beskydech, přes Jizerské hory a Krkonoše až po největší a nejznámější sjezdovky v Harrachově, Špindlerově Mlýně či na Lipně. Lyžařská srdce si přijdou na své jak začátečníci, tak zkušenější prvotřídní profesionálové.

Skialpinismus

Stoupání do kopců se celosvětově stává stále populárnější a tomuto trendu neunikly ani naše země. Skialpinismus se stává stále atraktivnější a nabízí zážitek v podobě nevšedního pocitu volnosti a kontaktu s přírodou. V České republice existuje řada tradičních i méně oblíbených tras, které umožňují poskytnout si neuvěřitelně krásné výhledy a zaznamenat nezapomenutelné zážitky.

Klasické běžecké lyžování

Přestože je tato aktivita náročnější než některé další zimní sporty, počet příznivců klasického běžeckého lyžování zdaleka neklesá. Trasy, které vedou krajinou našich hor, nabízejí nejen možnost udržovat v kondici tělo a dýchat čerstvý horský vzduch, ale také obdivovat neokoukanou krásu přírody.

Zimní sporty

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru