Zdravým jídelníčkem k vyšší produktivitě

Energie z potravy

Každý den potřebujeme energii k tomu, abychom dokázali pracovat (a nejen to). Pokud jíme nevhodnou stravu, můžeme se cítit unavení a špatně soustředění. Jeden z nejlepších způsobů, jak zlepšit svou produktivitu, je tedy jíst zdravou stravu, která nám dodává energii. Zdravou stravou se myslí strava obsahující převážně celá zrna, listovou zeleninu a bílkoviny. Všechny tyto potraviny obsahují velké množství vitamínů a minerálů, které nás udržují zdravé a plné energie.

Eliminace stresových potravin

Některé potraviny nám mohou způsobovat stres. Tím jsou například potraviny s vysokým obsahem cukru nebo syrová zelenina. Pokud chceme zlepšit svou produktivitu, měli bychom se snažit eliminovat tyto potraviny ze svého jídelníčku. Zelenina by měla být vařena nebo pečena, což ji může snadno stravit vaše tělo. Pokud máte rádi sladkosti, zkuste si koupit ovocné smoothie, které vám dodá přirozený cukr a energii bez negativních účinků.

Hydratace

Mnoho z nás nemá dostatečnou hydrataci, což může výrazně ovlivnit výkon práce. Jak říká staré rčení, “pijte hodně vody na zdravém těle a zdravé mysli”. Pokud pijete dostatek vody, vaše tělo a mozek budou fungovat správně, což vám pomůže být produktivnější. Pokuste se pít minimálně 2-3 litry vody denně. Mnoho lidí se také uklaní k pití kávy, která vám může dodat energii. Pokud to však přeháníte, může to mít opačný účinek a vést k únavě.

Vyhledávací řetězec: zdravá výživa

Tagy: #zdravavýživa #vitaminy #bílkoviny #energie #smoothie

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru