Zdravá strava pro zlepšení stavu kůže

Co jíst pro zdravou pleť?

Základem pro krásnou a zdravou pleť je správná výživa. Kromě hydratace je třeba se zaměřit na dostatečný příjem vitamínů a minerálů. Zvláště důležité jsou vitamíny A, C, E a zinek, které mají protizánětlivé účinky a podporují tvorbu kolagenu. Nejlepším zdrojem vitamínu A jsou tmavě zelené listové zeleniny, mrkev a sladké brambory. Vitamín C lze najít v citrusových plodech, brokolici a paprikách. Vitamín E se skrývá v avokádu, olivovém oleji a ořeších. Zinek je obsažen například v mořských plodech, červeném mase a fazolích.

Pitný režim pro zdravou pleť

Voda je základem zdravé hydratace a pleti prospívají i bylinné čaje, jako jsou třeba zelený čaj nebo máta. Káva a alkohol naopak pleti škodí, proto by mělo být jejich množství omezeno. Důležité je také věnovat pozornost množství cukru v potravinách, protože nadměrný příjem cukru může vést ke zhoršení stavu pleti.

Jakým jídlům byste se měli vyhýbat?

Některé potraviny mohou mít pro pokožku nepříznivý vliv, proto je třeba je omezit nebo se jim úplně vyhnout. Jedná se například o rafinované cukry, chipsy, smažená jídla, tučné sýry, fastfood, sladké nápoje a alkohol. Tato jídla mohou vyvolávat záněty a akné a mohou také vyvolat nadměrnou tvorbu kožního mazu.

Závěr

Zdravá strava je důležitým faktorem pro krásnou a zdravou pleť. Dostatek vitaminů a minerálů, pitný režim a omezení cukrů a nezdravých tuků jsou klíčem k úspěchu.

Zdravá_výživa

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru