Základní tipy pro péči o zahradu

Pravidelná úprava trávy

Tráva je tou nejdůležitější součástí zahrady a správná péče o ni může udělat obrovský rozdíl v estetickém vzhledu celého prostoru. První důležitou věcí je pravidelné sečení trávníku. To by se mělo dělat alespoň jednou týdně během vegetačního období. Důležité je také provádění vzduchování a hnojení trávy.

Péče o květiny

Pokud máte v zahradě květinové záhony, je důležité se o ně pravidelně starat. Nezapomínejte zalévat květiny a udržovat je čisté a bez plevele. Při výsadbě nových květin dejte pozor na správné umístění v závislosti na potřebách slunce a stínu.

Osázení zahrady

Při plánování, jak budete svou zahradu osazovat, myslete na různorodost. Dobrým nápadem je používat střídání různých druhů rostlin. Nezapomeňte také na to, že každá rostlina má specifické nároky na zemi. Proto je důležité, abyste sázeli rostliny do půdy, která vyhovuje jejich potřebám.

Udržování zahrady čistou

Nezapomeňte na důležitost udržování zahrady čistou a netknutou. Pokud máte zahradu se stromy, měli byste provádět pravidelné ořezy, abyste zabránili větvím, které by mohly spadnout na vaši vlastní nebo sousedskou nemovitost. Důležité je také mít přehled o tom, jaké jsou zákony a omezení ohledně dřevin v dané oblasti.

Zahrada

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru