Zahradní nábytek – jak na něm ušetřit?

Zahradní nábytek patří k těm doplňkům, které vám dokáží změnit celkový dojem z vašeho domova. Ať už se jedná o tradiční venkovskou chatu nebo moderní vilu v předměstské čtvrti, zahradní nábytek vždy zintenzivní pocit domova a pohody.

Zahradní nábytek z umělého ratanu

Jedním z oblíbených materiálů pro zahradní nábytek je umělý ratan. Jeho předností je hlavně snadná údržba a nenáročnost na pozornost v průběhu celého roku. Zkrátka a dobře, zahradní nábytek z umělého ratanu vás bude stát méně peněz, času i energie než nábytek z přírodního materiálu.

Cena vs. kvalita

Při vybavování zahrady nebo terasy je často jedním z prvních kritérií cena. Nicméně, rozhodnete-li se šetřit na kvalitě, může vám to přinést mnohem více problémů. Někdy totiž paradoxně vyjde levnější a více efektivní investovat více peněz hned při pořízení výrobku, než už později platit při jeho opravách či výměnách. Proto byste měli přemýšlet nejen nad svým finančním rozpočtem, ale také nad tím, co od zahradního nábytku očekáváte.

Jaké barvy a stíny zvolit?

Vybíráte-li barvy zahradního nábytku, měli byste si nejprve ujasnit celkovou barevnou koncepci vaší zahrady či terasy. Pokud již máte k dispozici květinové záhony, můžete barevné kombinace, zejména stíny, přizpůsobit ty. Vhodné jsou také pastelové odstíny, bez čehož se vám celkový dojem z barevné kompozice může rozpadnout. Minimálně jednu dominantní barvu by měl každý zahradní koutek mít, ale samozřejmě to závisí především na vašem vkusu.

Jak udržovat zahradní nábytek?

Jestliže vás trápí starost s údržbou zahradního nábytku, můžete si celý rok vychutnávat jeho krásný vzhled pomocí použití ochranných prostředků. Na závěr sezóny byste také měli zahradní nábytek odklonit na sucho a zabránit tak nežádoucím účinkům zimního období na jeho stavbu.

Co ještě k zahradnímu nábytku potřebujete?

Při výběru zahradního nábytku nezapomeňte také na další doplňky. Ať už se jedná o polštářky, zahradní deky nebo lampiony, ty dokážou celkový dojem z vaší zahrady ještě umocnit a řeknout o vás samotných víc než samotný nábytek.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru