Zabezpečení osobních údajů v digitálním světě

Bezpečnosti hesla

Silné heslo je základem pro zabezpečení vašich osobních údajů. Vybírejte tedy hesla, která jsou unikátní a těžko odhadnutelná. Pokud si nemůžete heslo zapamatovat, použijte si správce hesel. Ten vaše hesla ukládá a šifruje před nežádoucími pohledy. Je také důležité mít různá hesla pro každou službu, kterou používáte.

Dvoufázové ověření

Dvoufázové ověření je způsob, jakým si můžete chránit své účty před neoprávněným přístupem. Tento postup vyžaduje více než jen heslo a přihlašovací údaje. Dvoufázové ověření využívá k ověření identity něco, co má uživatel, jako například mobilní telefon. Kromě hesla musíte zadat také kód, který dorazí na váš telefon, do aplikace nebo na email.

Nefalšovatelná autentizace

Další bezpečnostní protokol, který se v poslední době stává stále populárnější, je nefalšovatelná autentizace. Používá se k ověření, že jste opravdu vy a nikdo jiný, kdo se snaží získat přístup k vašim údajům. Při této autentizaci se používají biometrické údaje, jako například otisky prstů, obličej, hlasové rozpoznání apod.

Šifrování dat

Šifrování dat slouží k ochraně vašich soukromých údajů tak, aby nešly přečíst i v případě, že by je někdo ukradl. Používají se různé algoritmy, které data zakódují a dají je do srozumitelné podoby pouze s klíčem. Šifrování se používá například v online bankovnictví, při posílání emailů a při používání zabezpečených aplikací.

bezpečné úložiště

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru