Vyzkoušejte snowkiting: Adrenalinová zimní aktivita, při které se s vámi nese samotný vítr

Co je snowkiting?

Snowkiting je zimní sport, který kombinuje lyžování s drakem. Jedná se o aktivitu, při níž jezdec dosahuje různých rychlostí a akrobatických kousků na lyžích nebo snowboardu a je přitom tažen drakem.

Historie snowkitingu

Tento sport vznikl v roce 1970, kdy se snowboardisté začali nechávat vysouvat drakem a následně provádět skoky a triky. První oficiální závod v snowkitingu se konal v roce 2001 ve Spojených státech amerických. Od té doby se tento sport rychle rozšířil a stal se oblíbenou zimní aktivitou.

Jak začít s snowkitingem?

Snowkiting je zábavná a adrenalinová aktivita, kterou si může užít každý. Pokud jste začátečníkem, je dobré začít s menším drakem a na prázdném pláni, bez překážek. Začíná se takzvanou body dragovou fází, kdy se naučíte pohybovat s drakem při chůzi po sněhu. Poté následuje lyžařská část, kdy je drak užíván na lyžích.

Bezpečnost při snowkitingu

Bezpečnost má při snowkitingu nejvyšší prioritu. Kromě ochranných pomůcek, jako jsou helmy a chrániče, je důležité sledovat větrné podmínky a jezdit pouze na místech, kde snowkiting povoluje správní orgán.

snowkiting

#snowkiting #zima #lyže #adrenalin #extremnísport

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru