Výběr nejlepších dezertů na světě

Pokud jste milovníkem sladkostí a rádi si dopřáváte pochoutky na závěr dobrého jídla, pak jste na správném místě. V tomto článku se podíváme na výběr nejlepších dezertů z různých koutů světa, které stojí za ochutnání.

Tiramisu z Itálie

Tiramisu je klasický italský dezert, který se skládá z vrstev piškotů namočených v kávě, mascarpone sýru a kakaa. Vynikající chuť a lehká konzistence udělali z tiramisu oblíbený dezert po celém světě.

Macarons z Francie

Tyto malé lahůdky pocházejí z Francie a patří k absolutní špičce mezi dezerty. Macarons jsou lehké dezerty ve tvaru sušenky, které se skládají z dvou piškotových disky spojených krémovou náplní. Každá barva a chuť macaronu znamená odlišný druh náplně, od klasického mandlového po pistáciový nebo citronový krém.

Churros z Španělska

Churros jsou tradiční španělské sladké těsto, které se obvykle podává s horkou čokoládou. Tato sladká pochoutka je oblíbená na mnoha trzích a festivalech po celém Španělsku a je oblíbená nejen u místních, ale i u turistů z celého světa.

Key Lime Pie z USA

Tento svěží citronový dezert je klasickým zástupcem americké kuchyně a pochází z jižní Floridy. Key Lime Pie se skládá z křehkého těsta, zakysané náplně z limetkové šťávy, žloutků, kondenzovaného mléka a šťávy z limetky. Je to ideální dezert pro ty, kteří preferují osvěžující a kyselou chuť.

Chtěli byste ochutnat některý z těchto vynikajících dezertů? Nebo máte svůj oblíbený dezert, který byste chtěli doporučit ostatním?

Přejít nahoru