Vražda Johna F. Kennedyho: konspirační teorie či skutečnost?

Assassination Johna F. Kennedyho patří mezi nejznámější vraždy v historii Spojených států. Oficiálně byl Kennedy zabit v roce 1963 pouze jedním vrahem, Lee Harvey Oswaldem, ale mnoho lidí věří, že byla zapletena mnohem větší konspirace. V tomto článku prozkoumáme některé z teorií kolem Kennedyho vraždy a pokusíme se odhalit, co se skutečně mohlo stát před více než padesáti lety v Dallasu.

Oficiální teorie

Podle oficiální verze byl Lee Harvey Oswald jediným střelcem, který zastřelil Kennedyho ze šestého patra budovy Texas School Book Depository. Byl rychle zadržen a následujícího dne zastřelen při svém převozu do vězení.

Konspirační teorie

Mnoho lidí však odmítá tuto verzi a věří, že byla zapojena mnohem větší konspirace. Mezi hlavní aktéry konspirace patří CIA, mafie, Kubánská vláda a dokonce i podnikatelé. Jedna z nejoblíbenějších teorií tvrdí, že byl Kennedy zabit jako součást plánu, který měl na cíli svrhnout jeho prezidentský mandát a získat výhodnější vztahy se Sovětským svazem.

Důkazy proti oficiální teorii

Existuje mnoho důkazů, které podporují konspirační teorie. Například, Oswaldův záznam o jeho samovraždě z vězení byl později prokázán jako falzifikát. Kromě toho lidské zuby na Kennedyho těle, které nebyly přítomny ve fotografii z pohledu lidí, kteří byli nejblíže k jeho autu, naznačují, že Kennedy byl zastřelen ze dvou různých míst.

Nepotvrzené teorie

V posledních letech se objevily i další teorie, které se staly součástí konspiračních teorií o Kennedyho vraždě. Jedna z nich tvrdí, že Kennedyho smrt byla naplánována kvůli jeho úsilí o záchranu UFO tajemství. Další teorie tvrdí, že Kennedy byl zastřelen kvůli jeho narůstajícímu odporu k válce v Vietnamu.

Je možné získat odpověď?

Přes osmdesát tisíc stran dokumentů týkajících se vraždy byla zveřejněna, ale stále zůstává mnoho otázek nezodpovězeno. Je možné, že žádná z teorií není zcela správná a také je možné, že se s průběhem času budou objevovat další informace, které pomohou osvětlit tuto tragickou událost.

Následky

Nemůžeme si být jisti, co se skutečně stalo v Dallasu v roce 1963, ale jedno je jisté – Kennedyho vražda změnila Ameriku a celý svět. Přestože byl Kennedy prezidentem pouze dva roky, jeho krátké a tragické působení zanechalo významné dědictví.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru