Tipy na autovýlety po Česku: tři zajímavá místa, která určitě stojí za návštěvu

1. Vodní nádrž Lipno

Pokud hledáte místo, kde si užijete vodní sporty a zároveň si odpočinete od každodenního ruchu města, vodní nádrž Lipno je skvělou volbou. Nachází se v jižní části Šumavy a nabízí nejen krásné okolí, ale také nepřeberné množství aktivit. Můžete si zapůjčit paddleboard, kánoe nebo kajak a vyrazit po vodě. Pokud preferujete klasický vodácký zážitek, zkusit můžete i rafting. Okolní lesy a hory jsou pak ideálním místem pro turistiku nebo cyklistiku.

2. Hrad Karlštejn

Pro milovníky historie a památek je ideální volbou návštěva hradu Karlštejn. Nachází se v těsné blízkosti Prahy a svým návštěvníkům nabízí nejen krásné, gotické stavby, ale také prohlídku expozice Státního archivu. Nejvíce proslulý je Karlštejn svým Svatem kaplemi, které ukrývají unikátní zlatou růži, symbol české korunovační klenotnice.

3. Zoo Plzeň

Ať už cestujete s dětmi nebo ne, návštěva Zoo Plzeň by neměla chybět na vašem seznamu. Patří k nejlépe hodnoceným zoologickým zahradám v Evropě a nabízí více než 400 druhů zvířat. Zaměřuje se zejména na chov ohrožených druhů, jako jsou sloni, nosorožci nebo orangutani. Zoologická zahrada je rozdělena do několika sekcí, například africké savany, džungle nebo terárium.

Tipy na autovýlety
#vodninadrzlipno #kralovskavyznamnyhradkarlstejn #zooplzen

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru