Tipy na autovýlety: Kam jezdit na výlet s rodinou?

Praha a okolí

Praha je samo o sobě zárukou krásných zážitků, a to nejen pro turisty. Kromě historického centra, které však může být v létě příliš přeplněné, stojí za návštěvu Pražský hrad, vyhlídková věž Petřín nebo ZOO. Pokud vás láká příroda, zajeďte za městem do okolí, například na cyklistický výlet na Konopiště nebo na procházku v Krkonoších.

Západní Čechy

Mezi oblíbené výletní cíle v západních Čechách patří například Karlovy Vary s lázeňskými procedurami, Mariánské Lázně, zámek Kynžvart nebo Kladská. Pro milovníky adrenalinových zážitků je tu rafting na řece Ohři, pro rodiny s dětmi pak návštěva skanzenu Kovářská.

Moravské království

Pokud byste se chtěli zhluboka zasáhnout do historie, je dobré obrátit se k moravským hradištím, např. v Mikulčicích či Pohansku. Při cestě Moravskými krasem můžete zaklepat i na návštěvu slavných jeskyní či vyrazit na koňském či cyklistickém výletu. Na Vysočině si nenechte ujít návštěvu Zelené hory a kostela sv. Jana Nepomuckého.

Východní Čechy

Kromě úchvatné přírody, mimo jiné na Orlické přehradě nebo v Chrudimských jeskyních, lákají východní Čechy i světoznámým skvostem. Vydejte se na výlet po lázeňském Troji a vychutnávejte si pobyt ve wellness centru kousek od Prahy. Či si prohlédněte muzea v Hradci Králové, mezi kterými vyniká např. Muzeum východních Čech či Muzeum barokních soch.

Jihočeské perly

Jižní Čechy nabízí krásné krajiny plné paneláků, klášterů, zámků a zámků. Vydejte se na výlet do historického města Český Krumlov, unikátní Bohemian Forest a na Vltavskou přehradu, kde se dá podniknout řada atraktivních sportovních aktivit.

autovýlety

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru