Tipy do vaší kuchyně: Jak si užít zdravé smoothie

1. Vyberte si správné ovoce a zeleninu

Když se rozhodnete vytvořit si smoothie, je důležité zvolit správné ingredience. Zelenina jako špenát, brokolice nebo římský salát jsou skvělými zdroji vitamínu K, hořčíku a vápníku, které mohou pomoci s krevním tlakem a podporou zdraví kostí. U ovoce se zaměřte na banány, mango, jahody nebo borůvky, které nabízejí spoustu antioxidantů. Méně sladké ovoce jako avokádo, kiwi a granátové jablko jsou také dobré volby.

2. Přidávejte rostlinné bílkoviny

Pokud chcete smootie použít jako náhradu jídla nebo pro další proteiny, nepodceňujte rostlinné bílkoviny. Chia semínka, ořechy, skořicová sněhová vločka nebo proteiny rostlinného původu mohou přidat do smootie významné množství bílkovin navíc.

3. Použijte správný mixér

Když se snažíte o co nejlépe prospěšnou kombinaci a chcete zajistit, aby byly ingredience k jídlu, je vhodné investovat do kvalitního mixovacího přístroje. Jako základní pravidlo platí, že mixér by měl mít alespoň 500 watů výkonu.

4. Práce s tekutinou

Zde platí to, že pokud nejste zkušení s mixováním, méně je více. Pokud stkutinou přemrštíte, může se to stát popředí a smootie nebude mít správnou konzistenci. Pro začátečníky doporučujeme pouze lžíci nebo dvě tekutiny a postupně zvyšujte množství, aby bylo zajištěno, že je smootie dokonale hladký.

5. Skladujte rychle

Při výrobě velkého množství smoothie můžete pomoci. Zasíťujte a skladujte v pytlcích, které můžete uložit do mrazáku a neustále mít k dispozici.

smootie

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru