Tajemství neznámých divů světa

Když mluvíme o divách světa, většina lidí si představí Petra nebo Eiffelovku. Ale co ostatní zemi? Co tají tato místa mimo oči turistů?

Pyramida v Súdánu

V Egyptě je Pyramida v Gíze nejnavštěvovanějším místem. Ale v Súdánu se ukrývají pyramidy mnohem větší a starší. Například v Meroe se nachází 200 pyramid postavených pro starověkou královskou rodinu. Tyto pyramidy jsou ale stále méně navštěvované kvůli konfliktům v této oblasti.

Chalupový dům ve Švýcarsku

V Bernských Alpách se nachází Fascinantní dům, který je celý postavený z chalupových prken. Tento dům nebyl nikdy reklamován, a tak zůstává jedním z největších ukazatelů tradiční Švýcarské architektury. Zajímavostí je, že většina prken pochází od jediného stromu.

Tajemství jeskyní v Thajsku

Thajsko má neuvěřitelné množství krásných jeskyní. Ale nejzajímavější jeskyni se nachází v blízkosti hranic s Barmou. Jeskyně známá jako Ta Mok je tak těžko přístupná, že tam nikdy nebyl žádný turista. Stalaktity a stalagmity byly vytvořeny před více než milionem let a wow efekt je zaručen.

Chameleonové město

Město Ifaty na Madagaskaru je domovem největších druhů chameleonů na světě. Místní lidé a turisté nepřestávají obdivovat tyto tajemné tvory. Jejich schopnost měnit barvu až do souzvuků s okolím fascinuje všechny návštěvníky.

Nejvyšší skok na lyžích

Závod v lyžování se snaží stát co nejextrémnějším. A tak byl v roce 2011 v norském Vikersundu postaven můstek zaručující nejvyšší skok na lyžích. Závodníci skákali až z výšky 123 metrů. Došlo při tom i k jednomu světovému rekordu.

Celý svět skrývá mnoho divů, které čekají na turisty, aby je objevili. Který div vy si chcete co nejdříve prohlédnout?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru